lupa x
user

Zvýšený zájem o preventivní onkologické prohlídky: Firmy investují do zdraví svých zaměstnanců a manželské páry jdou příkladem

Zvýšený zájem o preventivní onkologické prohlídky: Firmy investují do zdraví svých zaměstnanců a manželské páry jdou příkladem

14.12.2023

Redakce

„Zajímavým fenoménem je také zvýšený zájem mezi manželskými a partnerskými páry, které se rozhodly pro společné absolvování preventivních onkologických prohlídek,“ uvádí MUDr. Michaela Hrouzková, Ph.D., lékařka Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Zvýšený zájem o preventivní onkologické prohlídky: Firmy investují do zdraví svých zaměstnanců a manželské páry jdou příkladem

Foto: Shutterstock 

Tato skutečnost podle lékařky odhaluje silný efekt vzájemné motivace a podpory v rámci vztahů. Podpora od partnera či partnerky může výrazně snížit obavy z návštěvy lékaře a přispět k překonání zbytečného ostychu, který může být překážkou včasné diagnostiky. „Zajímavé také je, že máme vyšší procento vyšetřených mužů (57%) oproti ženám (43%), což je pozitivní neboť vyvrací letitý trend, kdy muži nedostatečně pečovali o své zdraví a zdravotní prevenci,komentuje čísla doktorka Hrouzková.

MUDr. Hrouzková z preventivní onkologické ambulance zdůrazňuje, že soubor na sebe navazujících vyšetření je sestaven tak, aby klienty co nejméně zatížil, ale přinesl co nejvyšší množství informací. Naprostou samozřejmostí je pak profesionalita a citlivý přístup s ohledem na přání klienta, pokud si některou součást prohlídky třeba nepřeje absolvovat. Nemocnice je vybavena nejmodernějšími diagnostickými nástroji a naši specialisté jsou vysoce kvalifikovaní a zkušení v poskytování té nejlepší možné péče. Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. nabízí také stále oblíbenější poukazy pro firmy i jednotlivce, kteří chtějí preventivní onkologické vyšetření darovat např. na Vánoce či jinou příležitost.

Pozorujeme, že investice do preventivní péče je nejen projevem osobní odpovědnosti, ale stává se i odrazem firemní kultury, která klade důraz na dlouhodobé zdraví a spokojenost svých zaměstnanců. Zároveň vysílá silný signál o důležitosti společného přístupu k prevenci onemocnění, která mohou mít zásadní vliv na kvalitu života jednotlivců i celých rodin,dodává MUDr. Hrouzková.

Zájem o preventivní vyšetření roste také u firem, které tyto prevence zařazují do svých zaměstnaneckých benefitů. Mnoho společností nabízí částečné či úplné proplacení nákladů spojených s těmito vyšetřeními.

Pro více informací o našich službách nebo pro objednání na preventivní onkologickou prohlídku, prosíme kontaktujte naši ambulanci preventivní onkologie na tel. č. 725 891 223 (pátky 7 – 14 hod.). Související témata lze také nalézt na webu nemocnice, či na sociálních sítích v kampaních pod hashtagem #onkoprevence.

Komplexní onkologické centrum Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. je akreditovaným, špičkovým centrem vysoce specializované onkologické péče pro dospělé, které se zabývá prevencí a léčbou všech typů zhoubných nádorů, včetně hematoonkologických onemocnění. Poskytuje komplexní onkologickou péči zahrnující minimálně invazivní i klasické chirurgické přístupy, chemoterapii, hormonální léčbu, biologickou léčbu, imunoterapii, zevní radioterapii, brachyterapii a intraoperační radioterapii, paliativní péči, léčbu podpůrnou a symptomatickou, včetně léčby bolesti. Součástí péče je i sledování pacienta po léčbě. V rámci klinických studií je využívána také léčba nově vyvíjenými léky.

Zdroj: Nemocnice AGEL

Hlavní stránka