lupa x
user

Důvody proč nabídnout spoluvlastnický podíl v aukci

Důvody proč nabídnout spoluvlastnický podíl v aukci

15.12.2023 , Aktualizováno 18.12.2023

Redakce

Možností, jak prodat svůj podíl nemovitosti je několik. Samozřejmě, že se o prodej můžete postarat sami, ale aukce vám práci usnadní. Jedná se o vcelku jednoduchý způsob, jak svůj podíl prodat a zároveň získat co největší možný obnos.

Důvody proč nabídnout spoluvlastnický podíl v aukci

Co je to aukce?

Aukce je dobrovolný prodej nemovitosti, který probíhá za pevně stanovených podmínek. Pokud chcete prodat svoji nemovitost (nebo její podíl), můžete ji prodat v aukci. Další možností je i dražba, takže pokud si nejste jistí, jaký je rozdíl mezi aukcí a dražbou, doporučujeme tento článek.

Důvody, proč zvolit aukci:

Aukce má několik výhod oproti dražbě a prodeji na vlastní pěst. Samozřejmě nemusíte čekat, než se zájemce sám ozve na inzerát, ale výhod je více:

Aukce není dražba

Aukce není to samé jako dražba. Dražby jsou ve většině případů nedobrovolné, k aukci se vždy vlastník rozhodne sám. Máte možnost si stanovit vlastní podmínky prodeje a můžete se rozhodnout, zda jste spokojení s výslednou cenou a svou nemovitost nakonec prodáte. Pokud se rozhodnete, že cena je příliš nízká, můžete odmítnout výsledek aukce a nic se nestane. Prodej spoluvlastnických podílů v dražbě je komplikovaný a je možný pouze ve zvláštních případech. U aukce tento problém není.

Vyšší dosažená cena

Aukce se většinou účastní více lidí, než kdybyste svou nemovitost prodávali sami. V dnešní době je možné se aukce účastnit online i z pohodlí domova, takže počet účastníků bývá poměrně vysoký. Obecně platí, že čím více je zájemců, tím vyšší je i konečná cena, za kterou se nemovitost prodá.

Rychlost prodeje

Jednou z výhod aukce je, že svou nemovitost můžete prodat velice rychle. Nemovitost je možné prodat už do 30 dní, respektive do 60 dní (včetně převodu na Katastru nemovitostí) od vyhlášení aukce. Domluvenou kupní cenu obdržíte po splnění všech potřebných kroků obchodu, tak jak je stanoveno kupní smlouvu uzavřenou mezi účastníky obchodu.

Kde dát do aukce?

Pokud jste se rozhodli, že aukce je něco pro vás, se vším vám pomůžeme. Na stránkách Aukce podílu je k dispozici vzorová Kupní smlouva, ale můžeme vám pomoci s vyhotovením všech potřebných dokumentů a provedeme vás celým procesem. Doporučujeme vám nás kontaktovat přes email info@aukcepodilu.cz. Pokud prodáváte podíl nemovitosti, další spoluvlastníky oslovíme dopisem a ušetříme vám další starosti.

Chcete-li prodat svůj podíl na nemovitosti, aukce je nejlepší možné řešení. Usnadní vám práci a k vašemu podílu se dostane více zájemců, takže můžete očekávat i větší obnos.  Prodej máte pod kontrolou, můžete jej spravovat online a pokud se nemovitost nepodaří vydražit, neplatíte žádné poplatky. Jedná se o rychlý a spolehlivý způsob, jak prodat svou nemovitost nebo její podíl.

Pokud se pro aukci rozhodnete, můžete se na nás obrátit a velice rádi vám pomůžeme a poradíme.

Hlavní stránka