lupa x
user

Vánoční koncert zvonohry na Vltavě

Vánoční koncert zvonohry na Vltavě

18.12.2023

Redakce

Dovolujeme si Vás informovat o unikátním koncertě plovoucí zvonohry, který se odehraje v pátek 22. prosince od 19:00 na hladině Vltavy pod Karlovým mostem. Letos možná na Vltavě naposledy.

Vánoční koncert zvonohry na Vltavě

Unikátní koncert plovoucí zvonohry rozezní Vltavu u Karlova mostu. Zvonohra Petra R. Manouška obsahuje 57 zvonů a váží téměř 22 tun a připluje na speciálním pontonu s remorkérem. Koncert potrvá hodinu, pro veřejnost je zdarma a bude dobře viditelný z Karlova mostu.

Technická specifikace

Nástroj má certifikát „Koncertní zvonohra“, tj. splňuje požadavky mezinárodních norem pro tuto kvalifikaci. Základem je mechanická klaviatura, orientovaná uprostřed delší strany nástroje, takže zvony jsou rozmístěny pravidelně v celé ploše i po obou stranách hráče. To umožňuje posluchači bezprostřední vizuální kontakt a velmi plastický, prostorový zvukový vjem. Druhý paralelní systém je elektronický, ovládaný vestavěným počítačem CAMPA APOLLO, do jehož paměti lze vložit více než 100 libovolných skladeb. Zvony jsou v tomto případě rozeznívány elektromagnetickými kladivy. Nástroj má vlastní osvětlení zvonů i klaviatury, čtyřkanálový zesilovač, reproduktory a mikrofon pro potřeby mluveného projevu a zdroje energie, postačující pro dvouhodinový koncert.

Hlavní stránka