lupa x
user

ComSource: Nejvíce DDoS útoků na české firmy směřovalo v listopadu z Ruska

ComSource: Nejvíce DDoS útoků na české firmy směřovalo v listopadu z Ruska

23.12.2023 , Aktualizováno 22.12.2023

Redakce

Nejvíce hackerských DDoS útoků na české firmy směřovalo v listopadu, pátý měsíc v řadě z Ruska. Rusko druhý měsíc po sobě vedlo i v intenzitě útoků. Vyplývá to z pravidelné měsíční analýzy statistik provozu služeb FlowGuard české společnosti ComSource.

ComSource: Nejvíce DDoS útoků na české firmy směřovalo v listopadu z Ruska

Foto: Shutterstock

„Listopadová čísla potvrdila, že již vůbec nejde o plošnou hrubou sílu a zatížení celé infrastruktury, což bylo dříve pro DDoS útoky obvyklé. Trendem je rozmanitost a posun ke kvalitě. Útočníci se navíc zaměřují zejména na aplikace a útočí přímo u zdroje v datových centrech, místo aby využívali velké množství přípojek k internetu. Celková čísla tak nejsou velká, ale negativní dopady na firmy a instituce jsou přitom stále vysoké,“ uvedl odborník na kyberbezpečnost ComSource Michal Štusák.

Stále oblíbenější útoky přímo na aplikační vrstvě umožňují útočníkům efektivně zvýšit dopad útoků a servery, které provozují služby, jednodušeji zahltit i menší intenzitou síťového provozu. V kombinaci se zranitelností méně obvyklých internetových protokolů a nárůstem intenzity jednotlivých útoků to ukazuje na nutnost zabezpečení nových míst v rámci firemní IT infrastruktury.

Na české firmy a instituce v listopadu směřovaly útoky z 200 zemí. Podle přehledu DDoS útoků, které zachytily služby FlowGuard společnosti ComSource, přesáhl v listopadu počet zemí, z nichž na firmy a instituce v České republice útoky mířily, hodnotu 200. Nejvíce útoků bylo stejně jako v předchozích měsících z Evropy.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka