lupa x
user

Ve švýcarském Luganu je možné platit daně a pokuty v kryptoměnách

Ve švýcarském Luganu je možné platit daně a pokuty v kryptoměnách

26.12.2023 , Aktualizováno 27.12.2023

Redakce

Ve švýcarském Luganu je nově možné platit daně, pokuty a další faktury od obce v kryptoměnách, jako je bitcoin nebo tether. Stačí, když jednotlivci nebo firmy naskenují QR kód, který je už nyní v zemi běžnou součástí složenek. Informovala o tom agentura Bloomberg. O provedení platby se postará zprostředkovatel digitálních aktiv Bitcoin Suisse AG.

Ve švýcarském Luganu je možné platit daně a pokuty v kryptoměnách

Foto: Shutterstock 

Lugano, které se nachází na jihu země v blízkosti italských hranic, se tak podle Bitcoin Suisse připojuje k dalším švýcarským vládním subjektům, jako je město a kanton Zug a město Zermatt, jež přijímají platby v digitálních měnách. Sousední Lichtenštejnsko už také oznámilo plány na přijímání bitcoinů k placení za státní služby.

Generální ředitel emitenta tetheru Paolo Ardoino v Luganu sídlí.

Nejstarší a největší kryptoměna bitcoin má za sebou úspěšný rok, kdy se její hodnota po loňském propadu do poloviny prosince více než zdvojnásobila. Kryptoměnám pomáhá očekávání, že americká burzovní komise schválí na začátku příštího roku bitcoinová ETF.

Rizikovým aktivům, za které bývají kryptoměny považovány, také nahrává výhled na snižování úrokových sazeb ve Spojených státech a jinde ve světě.

Lugano, Švýcarsko (ČTK)

Hlavní stránka