lupa x
user

Deník Los Angeles Times kvůli finančním problémům propustí 20 procent redakce

Deník Los Angeles Times kvůli finančním problémům propustí 20 procent redakce

26.01.2024 , Aktualizováno 25.01.2024

Redakce

Deník Los Angeles Times oznámil, že kvůli finančním problémům propustí 20 procent zaměstnanců redakce, tedy 115 lidí. Jedná se o nejrozsáhlejší propouštění za 42 let historie listu. Ve světě médií dříve o propouštění informoval mimo jiné americký sportovní časopis Sports Illustrated.

Deník Los Angeles Times kvůli finančním problémům propustí 20 procent redakce

Foto: Shutterstock 

Důvodem propouštění jsou značné a neudržitelné finanční ztráty 30 až 40 milionů dolarů (až 910 milionů Kč) ročně, uvedl majitel novin Patrick Soon-Shiong. „Dnešní (úterní) rozhodnutí je pro všechny bolestné. Je ale nutné, abychom jednali urychleně a podnikli kroky k vybudování udržitelného a prosperujícího listu pro další generace,“ dodal.

„Je to temný den v Los Angeles Times,“ řekl reportér novin Matt Pearce, který je zároveň prezidentem sdružení pracovníků v médiích Media Guild of the West.

O práci přijdou i vedoucí redaktoři, včetně šéfky washingtonské redakce Kimbrielly Kellyové, dále několik oceněných fotografů či lidé z oddělení videa.

Majitel novin před propuštěním varoval. Zaměstnanci reagovali v pátek stávkou a šéfredaktorka novin Sara Yasinová v pondělí rezignovala.

Soon-Shiong obvinil minulé vedení novin z finančních problémů, kterým dnes čelí. Noviny nedosáhly cílů v oblasti digitálních předplatitelů a mají potíže s vytvářením udržitelných tržeb z reklamy, řekl v rozhovoru s deníkem.

Dodal, že společnost stále podporuje a věří v její budoucnost. „Není to chaos. Máme plán,“ řekl.

Los Angeles (ČTK)

Hlavní stránka