lupa x
user

Škola v USA odstranila zrcadla z toalet, aby tam žáci nenatáčeli videa na TikTok

Škola v USA odstranila zrcadla z toalet, aby tam žáci nenatáčeli videa na TikTok

28.01.2024 , Aktualizováno 25.01.2024

Redakce

Střední škola v americkém státě Severní Karolína se rozhodla pro netradiční opatření ve snaze zakročit proti používání sociální sítě TikTok. Na svých toaletách odstranila zrcadla, aby se tam děti nemohly tak snadno natáčet, informovala lokální televizní stanice. Podle mluvčího místní sítě škol žáci ihned začali záchody navštěvovat méně.

Škola v USA odstranila zrcadla z toalet, aby tam žáci nenatáčeli videa na TikTok

Foto: Shutterstock 

„Studenti chodili na toalety na dlouhé časové úseky a dělali videa na tiktok,“ řekl televizi WFMY zástupce školského okrsku Les Atkins. K natáčení videí děti využívaly zrcadla, proto se je škola ve městě Graham rozhodla minulý týden odstranit. Účinek se podle Atkinse dostavil okamžitě.

„Méně navštěvují toalety, netráví tam tolik času,“ popsal místní televizi.

Tiktok, který je založený na sdílení krátkých videí, je mezi mládeží velmi populární a americká média v posledních letech plní zprávy o tom, jak používání platformy podle rodičů nebo učitelů ovlivňuje chování dětí. Střední škola v Grahamu není zdaleka jediná, která tiktok vnímá jako rušivý faktor.

Konkrétně na problém „záchodových tiktoků“ si loni deníku The New York Times stěžovala i učitelka ze střední školy na Floridě. „Vymykalo se to kontrole,“ řekla Lisa Rodriguezová-Davisová, která popsala, že studenti si domlouvali schůzky na toaletách, kde pak natáčeli taneční klipy.

Mnohé americké školy se proti používání sociálních sítí rozhodly zakročit zákazem mobilních telefonů, ať už ve vyučování nebo po celou doby, kdy jsou žáci ve škole.

Raleigh, USA (ČTK)

Hlavní stránka