lupa x
user

Automobilový koncern Volkswagen vytvořil divizi zaměřenou na umělou inteligenci

Automobilový koncern Volkswagen vytvořil divizi zaměřenou na umělou inteligenci

02.02.2024

Redakce

Německý automobilový koncern Volkswagen vytvořil specializovanou divizi zaměřenou na umělou inteligenci (AI). Volkswagen v tiskové zprávě uvedl, že divize s označením AI Lab bude hledat a rozvíjet nové možnosti využití umělé inteligence v produktech koncernu.

Automobilový koncern Volkswagen vytvořil divizi zaměřenou na umělou inteligenci

Foto: Shutterstock 

„Digitální produkty založené na umělé inteligenci budou hrát v budoucnosti pro skupinu Volkswagen klíčovou roli,“ uvedla firma. „AI Lab bude identifikovat nové produktové nápady pro skupinu Volkswagen a interně je v rámci skupiny koordinovat. Jakmile to bude zapotřebí, bude to zahrnovat rovněž spolupráci s technologickým sektorem v Evropě, v Číně a v Severní Americe,“ dodala. Cílem je podle Volkswagenu rychle vyvinout digitální prototypy a předat je koncernovým značkám k využití.

„Chceme zákazníkům díky umělé inteligenci nabídnout skutečnou přidanou hodnotu. Hodláme propojit vnější digitální ekosystémy s vozidly a vytvořit lepší uživatelský zážitek,“ uvedl šéf koncernu Volkswagen Oliver Blume. „Spolupráce s technologickými společnostmi je pro nás klíčová,“ dodal.

Volkswagen je největším výrobcem automobilů v Evropě. Součástí koncernu je rovněž Škoda Auto.

Automobilka Volkswagen tento měsíc oznámila, že začala do svých automobilů integrovat populární chatovací systém ChatGPT založený na umělé inteligenci. První vozidla se systémem ChatGPT představila na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Chatovací systém ChatGPT vyvinula společnost OpenAI podporovaná Microsoftem. Firma OpenAI předloni v listopadu ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti. Systém si rychle získal popularitu a výrazně přispěl k současné vlně zájmu veřejnosti, médií a investorů o umělou inteligenci.

Wolfsburg (ČTK)

Hlavní stránka