lupa x
user

Průmyslovka v Uherském Brodě bude učit pomocí virtuální reality a umělé inteligence

Průmyslovka v Uherském Brodě bude učit pomocí virtuální reality a umělé inteligence

02.02.2024

Redakce

Pedagogové Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod na Uherskohradišťsku budou moci zřejmě od příštího školního roku při výuce využívat virtuální realitu a umělou inteligenci. Škola připravuje projekt s názvem S virtuální výukou bez hranic, na kterém bude spolupracovat s partnerskou slovenskou průmyslovkou v Trenčianském kraji. Uvedla to mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

Průmyslovka v Uherském Brodě bude učit pomocí virtuální reality a umělé inteligence

Foto: Shutterstock 

„Na školách vznikne unikátní virtuální výukové prostředí, kde pedagog povede distanční i prezenční výuku pomocí inovativních zobrazujících technologií, například formou obrazů, zvuků, videopřenosů nebo hologramů,“ uvedl ředitel uherskobrodské školy Rostislav Šmíd.

Součástí projektu bude také vytváření metodiky výuky a zpracování vhodných témat pro on-line studium. „Rovněž se zpracují metodiky a postupy využití umělé inteligence ve výuce a upraveny budou tematické plány předmětů, ve kterých bude využívána virtuální a rozšířená realita,“ uvedla mluvčí.

„Náš průmysl v následující dekádě přijde o velké množství kvalifikovaných pracovníků kvůli jejich odchodu do důchodu. Firmy tak budou muset ještě více využívat pokročilé technologie zahrnující mimo jiné i rozšířenou a virtuální realitu i umělou inteligenci, aby udržely své závody v chodu. A tomu se nezbytně musí přizpůsobit také odborné školství. Covidová pandemie navíc ukázala, jak je ve školách důležité zavádění distančních a on-line forem vzdělávání žáků,“ uvedla krajská radní Zuzana Fišerová (Piráti).

Náklady na straně uherskobrodské školy jsou 4,9 milionu korun. Evropská dotace by měla pokrýt 90 procent výdajů.

Zlín (ČTK)

Hlavní stránka