lupa x
user

Bit.plus: Objem obchodů s kryptem v lednu stagnoval na 350 milionech Kč

Bit.plus: Objem obchodů s kryptem v lednu stagnoval na 350 milionech Kč

04.02.2024 , Aktualizováno 02.02.2024

Redakce

Objem obchodů s kryptoměnami v lednu zůstal zhruba na prosincové úrovni 350 milionů korun. Meziročně pak byl přibližně o šestinu vyšší. Zájem se soustředil především na bitcoin a ethereum.

Bit.plus: Objem obchodů s kryptem v lednu stagnoval na 350 milionech Kč

Foto: Shutterstock 

Důvodem meziročního zvýšení bylo podle ředitele firmy Martina Stránského především vybírání zisků u části investorů, kteří drželi bitcoin s vidinou zhodnocení po schválení prvního bitcoinového fondu ETF, ke kterému došlo v první polovině ledna. K dalšímu nárůstu ceny již poté nedošlo.

„Obchodování s bitcoinem v lednu zatím nemá jasný směr. Blíží se halving, takže se do dalších měsíců díváme s opatrným optimismem, který je ale po nevýrazném nárůstu ceny bitcoinu po schválení ETF fondů velmi obezřetný,“ dodal Stránský.

Halving, tedy snížení množství nově emitovaných bitcoinů na polovinu, je i podle ředitele společnosti 2bminer Jakuba Hlavenky pro bitcoin dalším milníkem. „To nás čeká na jaře. Následně očekáváme, že cena bitcoinu vzroste na nová maxima,“ doplnil.

Bitcoin během ledna ztratil asi 3,6 procenta své hodnoty a na konci měsíce se obchodoval okolo 42.600 USD. To je stále o 19.000 dolarů více než před rokem. „Bitcoin se tak více přiblížil tradičnějším investičním aktivům, jako jsou akcie, dluhopisy nebo třeba zlato. Další na řadě může být ethereum, ETF na tuto kryptoměnu by mohlo být schváleno už v květnu,“ dodal analytik společnosti Portu Lukáš Raška.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka