lupa x
user

Majitel Snapchatu propustí deset procent zaměstnanců

Majitel Snapchatu propustí deset procent zaměstnanců

07.02.2024 , Aktualizováno 06.02.2024

Redakce

Americká společnost Snap, majitel aplikace pro posílání multimediálních zpráv Snapchat, zruší 530 pracovních míst. To odpovídá zhruba deseti procentům celkové pracovní síly. Oznámila to firma v prohlášení. Oznámení firmy naznačuje, že vlna propouštění v technologickém sektoru v roce 2024 může pokračovat, protože firmy se nadále potýkají s ekonomickou nejistotou, upozornila agentura Reuters.

Majitel Snapchatu propustí deset procent zaměstnanců

Foto: Shutterstock 

Firmě se již dlouho nedaří přeměnit svoji oblibu u mladých uživatelů v trvalý růst příjmů a konkurovat větším firmám, jako je Facebook společnosti Meta Platforms.

Společnosti očekává, že v souvislosti s propouštěním jí vzniknout náklady před zdaněním 55 až 75 milionů USD (1,3 až 1,7 miliardy Kč). Většina z nich by měla být zaúčtována v prvním čtvrtletí letošního roku.

Není to poprvé, kdy Snap propouští. V srpnu 2022 firma oznámila, že plánuje proustit zhruba 20 procent zaměstnanců. Ve třetím čtvrtletí roku 2023 zahájila likvidaci divize AR Enterprise, což zahrnovalo snížení počtu zaměstnanců o tři procenta.

„Propouštění nevěstí nic dobrého pro stav podnikání firmy Snap,“ uvedla analytička výzkumné společnosti Insider Intelligence Jasmine Enbergová. Podle ní se firma zřejmě snaží získat přízeň investorů.

Snap se připojil k dalším technologickým a mediálním firmám, jako jsou Amazon a Alphabet, které v lednu oznámily propouštění. Celkem podle internetových stránek Layoffs.fyi od začátku letošního roku 122 technologických společností propustilo téměř 32.000 zaměstnanců. Loni zrušil technologický sektor 168.032 pracovních míst, což bylo nejvíce ze všech odvětví, ukázala zpráva firmy Challenger, Gray a Christmas. Údaj zahrnuje i propuštění 10.000 zaměstnanců Microsoftu.

Podle internetových stránek firmy používá Snapchat denně v průměru 406 milionů uživatelů. Má také více než pět milionů předplatitelů služby Snapchat+.

New York (ČTK)

Hlavní stránka