lupa x
user

Japonský výrobce čipů Renesas převezme firmu na design elektroniky Altium

Japonský výrobce čipů Renesas převezme firmu na design elektroniky Altium

20.02.2024 , Aktualizováno 19.02.2024

Redakce

Japonský výrobce polovodičů Renesas Electronics koupí za 9,1 miliardy australských dolarů (139,7 miliardy Kč) firmu Altium, která se zabývá designem elektroniky. Akvizice má podpořit expanzi japonské firmy a rozšířit její nabídku, uvedla firma v oznámení.

Japonský výrobce čipů Renesas převezme firmu na design elektroniky Altium

Foto: Shutterstock

Altium se specializuje na vývoj a prodej softwaru, který se používá pro návrh a vývoj elektronických obvodů a desek plošných spojů. Renesas chce pomocí akvizice nabídnou zákazníkům i návrh digitálních zařízení a vytvořit platformu pro design elektroniky, který bude efektivnější a jednodušší na používání. Díky akvizici také získá Renesas přehled o tom, jaké typy čipů zákazníci skutečně chtějí.

Firma Altium byla původně založena v Austrálii, teď ale sídlí ve Spojených státech. S akciemi firmy se však stále obchoduje v Austrálii.

Renesas za jednu akcii firmy Altium nabídla 68,50 australského dolaru. Ve srovnání se středeční závěrečnou cenou akcií na burze to představuje prémii 34 procent.

Společnost Renesas vyrábí čipy pro automobilky, jako je Toyota a Nissan. Firma vznikla v roce 2010 sloučením čipové divize firmy NEC a Renesas Technology, kterou tvořily čipové aktivity společností Hitachi a Mitsubishi Electric. V posledních letech koupila různé čipové společnosti. Jsou mezi nimi Integrated Device Technology, Dialog Semiconductor, Panthronics a Celeno Communications.

Tokio (ČTK)

Hlavní stránka