lupa x
user

Investiční skupina DRFG úspěšně dokončila svůj první rezidenční projekt

Investiční skupina DRFG úspěšně dokončila svůj první rezidenční projekt

26.02.2024

Redakce

První developerský projekt na poli rezidenčního bydlení pod hlavičkou investiční skupiny DRFG má za sebou finále. Rezidence Spojovací byla zkolaudovaná a probíhá předávání prvních jednotek novým majitelům. Stavba, která vyrostla v pražských Vysočanech, byla zahájena v roce 2021. Dům má pět pater se čtyřiceti bytovými jednotkami. Ty odpovídají současným trendům i požadavkům na trhu a jsou v dispozicích od 1+kk do 3+kk s terasami, balkóny, sklepy i parkovacími místy. V přízemí nechybí ani komerční prostory. Development pro skupinu zajišťovala společnost DMG Stav, a.s.

Investiční skupina DRFG úspěšně dokončila svůj první rezidenční projekt

„Rozhodnutí o rozšíření našich aktivit v developmentu do oblasti rezidenčních nemovitostí, které jsme před několika lety udělali, bylo logickým a správným krokem. Doplnili jsme tak již fungující segment komerčních nemovitostí a logistiky. Rezidence Spojovací byla naším prvním projektem a jsem rád, že se nám ji podařilo úspěšně dokončit a zkolaudovat,” říká Josef Šilhánek, ředitel pro strategii a akvizice v Real Estate.

„Pražské Vysočany jsou rychle rostoucí a rozvíjející se čtvrtí se skvělou dostupností. Poptávka po bydlení je zde vysoká. Byty se nám podařily úspěšně prodat v době stagnace ale i proto, že jsme šli cestou projektu, který bude odpovídat požadavkům trhu. V dané lokalitě jsme také správně nastavili standardy projektu,“ dodává k rezidenci Josef Šilhánek.

Vedle Rezidence Spojovací se investiční skupina DRFG aktuálně věnuje v České republice a na Slovensku dalším čtyřem rezidenčním projektům. Mezi krajskými městy Pardubice a Hradec Králové, v oceňované obci Dříteč, buduje 18 rodinných domů v rámci projektu Green Resort Kunětická Hora. V první polovině letošního roku bude dokončovat apartmány Green Mladá Boleslav, zahrnující malometrážní byty, větší byty pro rodiny s dětmi i luxusní apartmány. V minulém roce skupina začala projektové práce na třech velkých vícefunkčních projektech, a to Smetanka Parku v Olomouci, na jedné z nejvyšších budov v Bratislavě Ister Tower a na rezidenčním areálu Tři Dvory u Brna. V realizaci
a přípravě má tak aktuálně rezidenční projekty s více než 1200 byty v celkové tržní hodnotě téměř
10 miliard korun.

O investiční skupině DRFG

Investiční skupina DRFG byla založena v Brně v roce 2011. Jako strategický investor se dlouhodobě věnuje nemovitostem, telekomunikacím a finančním službám. Prostřednictvím svých investičních aktivit působí hned na několika evropských trzích. DRFG spravuje v Česku, Polsku a na Slovensku nemovitosti a developerské projekty v hodnotě přes 25 miliard korun. V telekomunikacích působí v pěti evropských zemích. Skupina má více než 1 000 zaměstnanců a spolupracovníků. DRFG je zakladatelem a správcem nemovitého majetku investičních fondů pod značkou CZECH FUND. Více na www.drfg.cz.

 

 

Hlavní stránka