lupa x
user

Modelářský svět již po druhé v Plzni!

Modelářský svět již po druhé v Plzni!

26.02.2024

Redakce

Modelářský svět představí návštěvníkům modely lodí, letadel, tanků, hradů, zámků a mnoho dalších ukázek soukromých sběratelů z celé České republiky. Tato víkendová akce se bude konat ve dnech 16. a 17. března v budově SVČ RADOVÁNEK, Pallova 19, Plzeň. Stovky modelů, které návštěvníky okouzlí precizní prací a mnoha detaily budou v Plzni již po druhé.

Modelářský svět již po druhé v Plzni!

“Návštěvníci se mohou těšit na papírové, plastikové, dřevěné a kovové modely. Nebudou chybět také plastikové stavebnice. Chystá se zajímavý doprovodný program, který potěší všechny věkové kategorie. Díky odborným workshopům a inspirativním přednáškám návštěvníci získají nové dovednosti a znalosti v oblasti modelářství.  V modelářských dílnách bude možné si vyzkoušet vlastní tvorbu a na hřišti pro RC modely se návštěvníci mohou kochat modely na dálkové ovládání.  Modelářské dílny chystají papírové vystřihovánky, plastikové modely, plastikové stavebnice COBI, kovové stavebnice Merkur a RC hřiště s ukázkou silniční a těžké techniky (kamiony, nakladače, bagry a další v rukou zkušených modelářů). Na místě budou také prodejní stánky, kde si můžete zakoupit modely, modelářské vybavení a různá příslušenství”, říká Jan Krystek, pořadatel akce.  

 

Středisko volného času RADOVÁNEK, jako spolu organizátor této výstavy, bude na výstavě prezentovat i některé ze svých kroužků a aktivit, které s modelářstvím souvisejí. Můžete se tedy i blíže seznámit, jak to na kroužcích vypadá. Jistě stojí za zmínku kroužek železničního modelářství, které pracuje s funkčními modelovými kolejišti, nebo také kroužek legendární stavebnice Merkur, které je spojeno s moderními formami programování a digitalizace. 

 

Modelářský svět je zároveň soutěžní přehlídka. Pro zájemce jsou připravené kategorie pro papírové modely, plastikové modely a také ostatní modely ze dřeva, kovu a dalších materiálů. Modely je možné registrovat do soutěže. Registrace probíhá v pátek 15.3. od 18:00 do 20:00 hodin a také v sobotu ráno od 8:00 do 9:00 hodin. Online registrace je otevřena až do neděle 10.3. 2024 ve 23:59.  

 

Veškeré podrobnosti: https://modelarsky-svet.cz/modelarsky-svet-plzen-2024/ 

Ukázka loňského ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=pgIVoe8TOag 

 

Termín: 16. – 17. března 2024  

Sobota: 9:00 – 17:00  

Neděle: 9:00 – 16:00  

Místo: Středisko volného času RADOVÁNEK, Pallova 52/19, Plzeň, 301 00 

Hlavní stránka