lupa x
user

Zlínští celníci zajistili padělky zboží i SPZ

Zlínští celníci zajistili padělky zboží i SPZ

26.02.2024

Redakce

Padělky průmyslového zboží, které by v případě originálního byly prodávány v hodnotě téměř 90 tisíc korun, zajistili zlínští celníci v předposledním únorovém týdnu v Rožnově pod Radhoštěm.

Zlínští celníci zajistili padělky zboží i SPZ

Konkrétně se jednalo o pouzdra pro nabíjení baterií pro mobilní zařízeni s označením ochranné známky AirPods s plastovým a silikonovým obalem, nabíjecí kabely s označením Lightning, pásky pro elektronická zařízení. Zboží, zjevně nižší kvality než originální, poškozuje nejen majitele ochranných známek, ale zejména také spotřebitele. Předmětné výrobky byly zadrženy. Protiprávní jednání bude předmětem dalšího řízení, padělky budou ekologicky zlikvidovány na náklady osoby porušující zákon o ochraně duševního vlastnictví.

Další případy porušování zákonných pravidel řešili zlínští celníci během ledna a února v oblasti nedoplatků, kdy bylo efektivně využito kompetence odebrání státní poznávací značky vozidla. Jednalo se o 2 případy tohoto druhu, u prvního (lednového) se jednalo o dlužnou částku ve výši 58 400 korun. Při únorovém odebrání SPZ činil dluh řidiče osobního vozidla na pokutách 32 300 korun. Oba případy jsou doposud v řešení. Příslušníci zlínského mobilního Dohledu letos zjistili u řidičů 22 nedoplatků, z nichž na místě vybrány nedoplatky v celkové výši 43 600 korun.

 

Hlavní stránka