lupa x
user

Slovenský úřad nezjistil porušení zákona o ochraně soutěže při českých TV

Slovenský úřad nezjistil porušení zákona o ochraně soutěže při českých TV

27.02.2024 , Aktualizováno 26.02.2024

Redakce

Slovenský antimonopolní úřad (PMÚ) nezjistil porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s vysíláním pořadů českých televizních stanic na území Slovenska. O případné kolizi licenčních práv může rozhodnout jen soud, oznámil dnes úřad, který se případem zabýval z podnětu největších slovenských komerčních televizí. České televizní kanály jsou mezi Slováky oblíbené.

Slovenský úřad nezjistil porušení zákona o ochraně soutěže při českých TV

Foto: Shutterstock

Podle dostupných informací chtěly slovenské televize Markíza a Joj dosáhnout toho, aby operátoři na Slovensku nevysílali filmy a seriály z programu českých stanic v případě, že na tyto pořady mají slovenské televizní kanály zakoupena výhradní vysílací práva pro území Slovenska. Také antimonopolní úřad uvedl, že slovenští vysílatelé nežádali omezení vysílání všech českých televizních stanic ani celého jejich vysílání, ale pouze jeho části.

„PMÚ nezjistil porušení zákona a dospěl k závěru, že v současnosti není důvod pokračovat v prošetřování, resp. v dané věci zahajovat správní řízení,“ uvedl úřad.

Prověřování podle PMÚ nicméně ukázalo, že nelze vyloučit kolizi licenčních práv udělených slovenským vysílatelům s licenčními právy k některým pořadům, které se vysílají na českých televizních stanicích. Úřad napsal, že v této záležitosti může rozhodnout jen soud.

Spory ohledně šíření vysílání českých televizí na Slovensku nejsou v zemi novinkou. Například v roce 2017 slovenští televizní operátoři vyřadili ze své nabídky stanice skupiny Nova, podle dřívějších informací tak učinili po tlaku českého vysílatele. Předtím stáhli z nabídky stanici Prima.

Bratislava (ČTK)

Hlavní stránka