lupa x
user

Samsung představil nový čip pro umělou inteligenci s dosud největší kapacitou

Samsung představil nový čip pro umělou inteligenci s dosud největší kapacitou

01.03.2024 , Aktualizováno 28.02.2024

Redakce

Jihokorejská společnost Samsung Electronics vyvinula nový paměťový čip pro umělou inteligenci (AI), který má dosud největší kapacitu. Samsung uvádí, že jeho čip zvyšuje jak výkon, tak i kapacitu o více než 50 procent, uvedl server zpravodajské televize CNBC.

Samsung představil nový čip pro umělou inteligenci s dosud největší kapacitou

Foto: Shutterstock

Samsung je největším světovým výrobcem paměťových čipů DRAM, které se používají ve spotřebitelských zařízeních, jako jsou chytré telefony a počítače. Generativní modely AI, jako je ChatGPT firmy OpenAI, vyžadují velké množství vysoce výkonných paměťových čipů. Ty umožňují generativním modelům AI pamatovat si detaily z minulých konverzací a uživatelské preference, aby mohly generovat reakce podobné lidským.

Rozmach umělé inteligence pomáhá k růstu výrobců čipů. Například americká společnost Nvidia loni zaznamenala prudký růstu zisku i tržeb díky rychlému růstu poptávky po jejích grafických procesorech, z nichž se tisíce používají pro trénování ChatGPT.

Samsung dodal, že vzhledem k exponenciálnímu růstu počtu aplikací pro umělou inteligenci se očekává, že nový čip bude optimálním řešením pro budoucí systémy, které vyžadují více paměti. Vyšší výkon a kapacita umožní zákazníkům „zejména flexibilnější správu zdrojů a snížení celkových nákladů na vlastnictví datových center,“ dodal Samsung.

Firma už začala dodávat zákazníkům vzorky nového čipu. Masová výroba je plánována na první polovinu letošního roku.

Soul (ČTK)

Hlavní stránka