lupa x
user

Hackeři z KLDR pronikli do nejméně dvou jihokorejských továren na čipy

Hackeři z KLDR pronikli do nejméně dvou jihokorejských továren na čipy

06.03.2024

Redakce

Severokorejské hackerské skupiny pronikly do nejméně dvou jihokorejských továren na výrobu čipů, informovala dnes jihokorejská rozvědka, kterou citovala agentura Reuters. Hackerské útoky podle ní souvisejí se snahou KLDR obejít sankce a vyrábět si vlastní polovodiče pro zbrojní programy.

Hackeři z KLDR pronikli do nejméně dvou jihokorejských továren na čipy

Foto: Shutterstock

Tato zpráva se objevila v době, kdy jihokorejský prezident Jun Sok-jol varoval, že by Severní Korea mohla zinscenovat provokace, jako jsou kybernetické útoky nebo šíření falešných zpráv, aby zasáhla do dubnových parlamentních voleb v Jižní Koreji.

Jihokorejská Národní zpravodajská služba (NIS) uvedla, že se jihokorejské firmy staly od konce loňského roku klíčovým cílem severokorejských hackerů, a vyzvala ke zpřísnění bezpečnostních opatření.

Severní Korea pronikla do serverů dvou společností loni v prosinci a letos v únoru a ukradla mimo jiné nákresy výrobků, uvedla NIS. „Domníváme se, že se Severní Korea možná připravuje na výrobu vlastních polovodičů kvůli obtížím s jejich obstaráváním v důsledku sankcí,“ uvedla NIS v prohlášení. Dalším důvodem podle ní může být také vyšší poptávka po družicích, raketách a dalších zbrojních programech.

Pchjongjang podle Reuters vždy popíral, že by se podílel na kybernetické kriminalitě, ačkoli byla Severní Korea v minulosti obviňována z kybernetických útoků, které vynesly miliony dolarů.

Soul (ČTK)

Hlavní stránka