lupa x
user

Celníci zasahovali v nelegální herně i proti dealerům drog

Celníci zasahovali v nelegální herně i proti dealerům drog

09.03.2024 , Aktualizováno 08.03.2024

Redakce

Celníci zasahovali v nelegální herně i proti dealerům drog

Celníci zasahovali v nelegální herně i proti dealerům drog

Foto: Shutterstock

​Koncem února měli moravskoslezští celníci z dohledových činností napilno. Zatímco jedno dopoledne řešili dovoz více než 13 tisíc kusů tablet pro výrobu drog, druhý den zasahovali v herně, kde zajistili 12 kusů nelegálních automatů.

Vzhledem k jednoduššímu nákupu léků zneužívaných pro výrobu drog je Polsko hojně navštěvovanou zemí drogových dealerů. Ne jinak tomu bylo i při nedávné kontrole silničního vozidla na hraničním přechodu v Chotěbuzi. Vůz taxislužby se dvěma osobami si celníci vytipovali ke kontrole a následně zastavili z důvodu prověření, zda se v něm nenachází nezdaněný líh, cigarety, nebo omamné a psychotropní látky. Kontrolované osoby, žena a muž ve věku 38 a 32 let, shodně uvedly, že nepřeváží žádné výrobky podléhající spotřební dani ani zakázané léky. Po prohlídce vozidla však celníci nalezli v kufru automobilu dvě zavazadla plně naplněná tabletami s obsahem pseudoefedrinu v celkovém množství 13 524 kusů. Kromě toho se v jednom zavazadle nacházelo také 17 kusů přípravku Kamagra, který je určen k léčbě poruch erekce a v ČR není registrován, jelikož není zaručena jeho bezpečnost pro zdraví člověka. Na základě těchto skutečností vzniklo u kontrolovaných osob podezření ze spáchání trestného činu, za který osobám hrozí odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Hned druhý den po záchytu tablet svedli celníci úspěšný boj také s nelegálním hazardem. V provozovně označené nápisem „HERNA“ v Moravské Ostravě zadrželi 12 kusů technických herních zařízení, k jejichž provozování nebyla udělena patřičná povolení. Zadržená herní zařízení jsou uložena ve skladu celní správy a provozovateli hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 50 milionů korun. Problémům s nelegálním hazardem čelí Moravskoslezský kraj dlouhodobě, což potvrzují také čísla záchytů celní správy. Ta v loňském roce zajistila na území kraje 80 ks nelegálních herních automatů a za první měsíce tohoto roku jich ve skladech celní správy přibyly další tři desítky.

Hlavní stránka