lupa x
user

Bernardovo černé zlato

Bernardovo černé zlato

07.04.2024 , Aktualizováno 05.04.2024

Redakce

Skoro nemuseli odcházet z pódia… Celkem sedmkrát se vypravili zástupci Rodinného pivovaru Bernard pro ceny prestižní české degustační soutěže PIVEX 2024.

Bernardovo černé zlato

V kategorii tmavých piv porotci vyhodnotili jako nejlepší kvasnicový Černý ležák Bernard. ZLATÝ POHÁR PIVEX 2024 je už 109. oceněním, které toto výjimečné pivo z produkce Rodinného pivovaru Bernard získalo na soutěžích doma i ve světě.

„Má výraznou plnou chuť, ale není sladké, jak se od tmavého piva očekává. Na pivním trhu je zcela ojedinělé. Vaříme ho podle původní receptury z roku 1997, přesto, nebo možná právě proto, má stále přízeň jak odborníků, tak zákazníků,“ říká vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.

Do Černého ležáku Bernard se přidávají jemné kvasnice, díky nimž pivo sekundárně dokváší přímo v lahvi. Vaří se ze čtyř druhů sladů, má plnou chuť s jemnou hořkostí. Pivovar Bernard k výrobě využívá vlastní zdroje vody, ječný slad ze Sladovny Bernard, další speciální slady nakoupené v České republice a žatecké upravené chmely.

Bronzové kvasnice

Na Pivexu měla úspěch i světlá Kvasnicová desítka, která v kategorii světlých výčepních piv obsadila bronzovou příčku.

Na bedně za čepovaná piva

Zatímco lahvová piva porota posuzovala s předstihem, přímo v den vyhlášení cen probíhala anonymní degustace čepovaných piv. I v této části soutěže, kde se bojuje o titul Zlatý soudek, získala piva Bernard pěkný „seznam“ ocenění. Druhé a třetí místo v kategorii světlých výčepních piv patří Desítce a Nefiltrované 10, v kategorii ležáků se na druhý nejvyšší stupínek dostala Dvanáctka a úspěch zaznamenal i Bernard Bohemian Ale, který skončil v kategorii svrchně kvašených speciálů na třetím místě. Přebrání cen završilo Výroční ocenění pro nejlépe hodnocené a umisťované pivovary v odborných degustacích sudových piv v soutěži Pivex za období 2014 – 2024, kde Rodinný pivovar Bernard obsadil druhé místo.

PIVEX 2024

PIVEX je nejstarší degustační soutěží piva a již přes třicet let ji pivovarští odborníci řadí do pozice nejprestižnějšího a nejvýznamnějšího oborového degustačního hodnocení v České republice. Celkem se letos posuzovalo 88 vzorků piv z českých pivovarů a minipivovarů.

Hlavní stránka