lupa x
user

Odstartoval jubilejní 10. ročník Run and Help Konta Bariéry

Odstartoval jubilejní 10. ročník Run and Help Konta Bariéry

19.04.2024

Redakce

Běhání, které pomáhá, to je projekt Run and Help Konta Bariéry. Letos se tisíce dětí i dospělých po celé České republice rozběhnou pro Kačenku a Šimona, kteří potřebují sportovní protézy. Podpořit dobrovolným startovným ale lze i nemocného spolužáka, nebo kolegu. Rozběhněte to také s Kontem Bariéry! Sportovat můžete kdekoliv a kdykoliv až do konce června. Stačí se registrovat na www.runandhelp.cz. Patronem jubilejního 10. ročníku Run and Help je kajakář Vavřinec Hradilek.

Odstartoval jubilejní 10. ročník Run and Help Konta Bariéry

Projekt Run and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou a není jim lhostejný osud druhých. Každoročně se do něj zapojují tisíce nadšenců, zejména žáků základních a středních škol, zaměstnanci firem a úřadů, ale i party jednotlivců, kteří společně sportují a zároveň dobrovolným startovným přispívají lidem s handicapem. „Run and Help je oslavou pohybu. Kdo může, běží a zároveň pomáhá někomu jinému, kdo v životě bohužel tolik štěstí neměl, aby se i on mohl rozběhnout. V řadě škol, firem i měst už má charitativní běhání s Kontem Bariéry letitou tradici a já bych si přála, aby se k nám letos přidali i další, kteří o našem projektu teď čtou třeba poprvé,“ říká ředitelka Nadace Charty 77 | Konta Bariéry Jolana Voldánová.

Kačence chybí ruka, Šimonovi noha

Výhodou projektu Run and Help je, že si ho každý účastník může upravit na míru: vybrat si místo, čas, sportovní aktivitu i člověka, kterému dobrovolným startovným pomůže. Nadace je garantem sbírky a správného využití vybraných peněz. Zároveň také představuje vlastní příběh pro ty, kteří svého příjemce nemají. Letos chce výtěžek charitativních běhů věnovat na nákup sportovních protéz pro desetiletou Kačenku a šestnáctiletého Šimona, kteří se musejí v životě obejít bez končetiny.

Kačenka je čiperné děvče, kterému z jejího elánu nijak neubírá fakt, že se narodila bez části levé ruky. Sportovní aktivity patří k jejím nejoblíbenějším, šest let chodila do Sokola, kterého nedávno vyměnila za ježdění na koni. Se sportovní protézou by chtěla dělat stojky a jezdit na kole. Šimon si zatím sportování moc neužil, o to víc se ale těší, až s ním začne. Už jako malý kluk si vážně poranil pravou nohu a letos mu ji lékaři amputovali. S protézou se chce poprvé pořádně rozběhnout.

Jubilejní 10. ročník Run and Help probíhá od dubna do června 2024 napříč Českem. Na pomoc lidem s handicapem při něm tentokrát s Kontem Bariéry vyběhne i český vodní slalomář a olympijský medailista Vavřinec Hradilek. „Běhání je pro mě radost, a když při něm navíc můžu někomu pomoct, platí to dvojnásob. Těším se, že spolu s Kontem Bariéry k pohybu i pomoci těm, kteří to potřebují, společně motivujeme co nejvíc dětí i dospělých, protože sport i charita prostě patří do života,“ říká Vavřinec Hradilek.

Záštitu Run and Help udělila náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija a do charitativního běhání se opakovaně zapojí také zaměstnanci Magistrátu hlavního města Praha.

Zatím poslední ročník Run and Help v roce 2023 vynesl pro lidi s handicapem přes 800 tisíc korun a pomohl mimo jiné hned několika mladým s lidem s pořízením sportovní protézy ruky.

Hlavní stránka