lupa x
user

ČT čtyřmi minipříběhy propaguje pozitivní hodnoty v hokejovém prostředí

ČT čtyřmi minipříběhy propaguje pozitivní hodnoty v hokejovém prostředí

23.04.2024 , Aktualizováno 24.04.2024

Redakce

Česká televize (ČT) připravila kampaň s názvem Tak určitě!, ve které se věnuje problémům v hokejovém prostředí. Spoty bude vysílat na kanálech ČT, ČT sport a ČT :D od druhé poloviny dubna, kdy vrcholí domácí soutěž, do konce května, kdy v Praze skončí hokejové mistrovství světa. Na sérii spotů s názvy Předsudky, Fair Play, Rodiče a trenér a Všestrannost se autorsky podílelo trio Petr Kolečko, Vladimír Skórka a Dan Strejc.

ČT čtyřmi minipříběhy propaguje pozitivní hodnoty v hokejovém prostředí

Čtyři minipříběhy zdůrazňují některé z problémů tuzemského hokeje. Jde o hodnoty, jako je fair play, boj proti předsudkům nebo všestrannost. „Tento typ projektů mně připadá jako dobré spojení hodnot, které naši diváci prožívají při řadě sportovních přenosů, které jim zprostředkováváme, a současně se to propojuje s hodnotami, které by se měly prolínat do našeho běžného civilního života,“ řekl ČTK generální ředitel ČT Jan Souček.

Spot Předsudky s příběhem české hokejistky Julie Jebouskové ukazuje, jakým problémům čelí dívky věnující se tomuto sportu. Díl Rodiče a trenér připomíná, že respekt mezi rodičem a trenérem je klíčový pro úspěšný rozvoj mladých sportovců. Fair Play zdůrazňuje význam fair play jako základu pro vzájemný respekt a sportovní duch mezi hráči a trenéry. Všestrannost zdůrazňuje, že hokej je skvělý pro fyzickou kondici a sociální dovednosti dětí, ale neměl by být jejich jedinou sportovní aktivitou.

Kampaň odvysíláním spotů neskončí. „Na podzim se chceme vrátit s novými spoty věnovanými dalším hodnotám,“ uvedl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

„Myslím, že připomínat podobné hodnoty je úkolem nejen veřejnoprávní televize, ale vlastně každého sportovního kanálu,“ dodal sportovní komentátor Robert Záruba, který se spolu s Ponikelským na myšlence kampaně i na konečné podobě minipříběhů podílel.

Scenáristu a režiséra Kolečka, který stojí za seriály Lajna, Okresní přebor či Vyšehrad podle jeho slov vždy bavilo hledat paralely mezi sportovním a běžným prostředím. „Většinou jsem je používal ve svých projektech, snad vtipně a s nadhledem. Tady jsem se pokusil o to samé, ale s vědomím, že tím sledujeme ještě dobrou věc. Vzhledem k tomu, že mám tři syny, cítím, jak je to důležité,“ dodal.

Hrdiny minipříběhů jsou vesměs mladí sportovci, což tvůrcům umožnilo dát příležitost neokoukaným filmovým tvářím. Autorem hudby k projektu je zpěvák a producent Marcel Procházka vystupující pod uměleckým jménem Marcell.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka