lupa x
user

Nové značení, semafory i kola. Dětským hřištím věnuje Liberecký kraj 1,4 milionu korun

Nové značení, semafory i kola. Dětským hřištím věnuje Liberecký kraj 1,4 milionu korun

13.05.2024

Redakce

Dopravní výchově školáků dlouhodobě a systematicky pomáhá Liberecký kraj mimo jiné i tím, že přispívá miliony korun na údržbu a nové vybavení dětských dopravních hřišť. Kromě běžné podpory nyní navíc rozšířil nabídku nad rámec uzavřených smluv o další dotace.

Nové značení, semafory i kola. Dětským hřištím věnuje Liberecký kraj 1,4 milionu korun

Foto: Shutterstock 

„Dobrý řidič se učí celý život a někde je potřeba začít. To, aby dětská dopravní hřiště dobře fungovala, je důležité, protože právě na nich si žáci základních škol osvojí první řidičské krůčky a seznámí se, samozřejmě nanečisto, s tím, jak to v provozu chodí,“ uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Podmínkou poskytnutí mimořádné dotace bylo spolufinancování ze strany příjemce dotace ve výši 30 %; spoluúčast Libereckého kraje činila 70 %, a to při maximální výši příspěvku 500 000 korun.

O nabídku peněz na obnovu povrchů dopravních hřišť, vodorovného a svislého dopravního značení na nákup kol, koloběžek či šlapadel a další investice projevilo zájem pět dětských dopravních hřišť, mezi něž rozdělí 1 392 000 korun.

V České Lípě opraví vozovku, rozvodnou skříň a signalizační zařízení, pořídí pět jízdních kol a namalují vodorovné dopravní značení. Příspěvek činí 195 tisíc korun. Půl milionu korun investují ve Frýdlantu do světelné signalizace a stejná částka poputuje v Jablonci nad Nisou na revitalizaci povrchů a vodorovného i svislého dopravního značení.

Mladým cyklistům bude na hřišti v Košťálově sloužit pětadvacet jízdních kol, přičemž před jízdou si mohou obléci jednu z pětadvaceti nových přileb. Obnovou projde svislé dopravní značení a nafouknout si duše bude možné pomocí nového kompresoru. Dotace činí 155 tisíc korun. Hřiště v Turnově obdrží dvaačtyřicet tisíc korun na nákup kol a inventáře.

Na dopravní výchovu na dětských hřištích v letech 2003 až 2025 poskytuje kraj celkem 1 260 000 korun. Česká Lípa obdrží 267 tisíc korun, Český Dub a Chrastava 30 tisíc, Frýdlant 75 tisíc, Jablonec nad Nisou 255 tisíc, Košťálov 153 tisíc, Liberec 360 tisíc a Turnov 90 tisíc korun.

Zdroj: Liberecký kraj 

Hlavní stránka