lupa x
user

Aplikace ARTEMIS a její autor Dominik Resl sbírají ocenění doma i v zahraničí

Aplikace ARTEMIS a její autor Dominik Resl sbírají ocenění doma i v zahraničí

19.05.2024 , Aktualizováno 17.05.2024

Redakce

ARTEMIS je webová aplikace pro přijíždějící mezinárodní studující (nejen) na UHK. V loňském roce už získala ocenění ESN CZ a letos zabodovala na udělování cen Domu zahraniční spolupráce, a hlavně také vyhrála mezinárodní cenu ESN, o kterou soupeřilo 270 projektů ze 45 zemí! Autorem aplikace je náš student Dominik Resl.

Aplikace ARTEMIS a její autor Dominik Resl sbírají ocenění doma i v zahraničí

Dominik studuje na Fakultě informatiky a managementu UHK Datovou vědu a na projektu pracoval ve svém volném čase v rámci svého působení v ESN Hradec Králové. 

Zpětná vazba při testování aplikace pro mě byla zásadní. Mí kolegové v ESN dobře rozumí potřebám studentů, což bylo klíčové pro správu a strukturování údajů v aplikaci. Oficiální spuštění proběhlo na začátku roku 2023 a během léta jsme odstranili poslední nedostatky. Nyní mám radost, že aplikaci používá více než tisíc lidí z několika českých univerzit, kterým výrazně usnadňuje život,” říká o vývoji ARTEMIS její autor.

ESN Hradec Králové je nezisková dobrovolnická studentská organizace, která se stará o mezinárodní studující, jejich socializaci v novém prostředí a orientaci ve městě. Dominik Resl už na UHK vystudoval bakalářský studijní program zaměřený na IT a své schopnosti uplatňoval i v ESN HK, kde aktuálně zastává funkci IT Responsible. Když v ESN HK vznikla potřeba nového systému pro management mezinárodních studujících a lokálních dobrovolnic a dobrovolníků na UHK, Dominik se tohoto úkolu ujal s nadšením. Za necelé tři měsíce měl naprogramovanou funkční první verzi aplikace, kterou nazval ARTEMIS.

Aplikace umožňuje nejen registraci mezinárodních studujících před jejich příjezdem, ale také správu a úpravu událostí a akcí, vedení podrobných statistik, propojování studujících s jejich ‚buddy‘, a hromadné odesílání e-mailů, spolu s dalšími užitečnými funkcemi.

Artemis je v rámci naší ESN sekce velkou pomocnicí. Díky tomuto systému jsme dosáhli přehlednější evidence našich členů, a hlavně jednodušší komunikace směrem k Erasmus studentům. Velmi šikovná funkce, kterou uvítá především osoba na pozici Event Managera, je správa eventů. Celý systém je english-friendly, přehledný a barevně rozlišený. Velmi cením návod/dokumentaci dostupný v rámci založeného účtu,” chválí aplikaci HR Manager ESN Pardubice, Sabina Šedivá.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zřídilo příspěvkovou organizaci Dům zahraniční spolupráce (DZS) s cílem usnadnění mezinárodní spolupráce ve vzdělávání. Internacionalizace je také jedním ze základních pilířů Univerzity Hradec Králové. V minulých ročnících cen DZS zazářily i naše mezinárodní studentky María z Venezuely a naposledy loni Alexia z Brazílie. DZS letos udělil Dominiku Reslovi cenu v oblasti Digitalizace.

ESN Awards byly udělovány na největší studentské mezinárodní konferenci Erasmus Generation Meeting ve španělské Seville, kterého se účastnilo více než 1600 mladých aktivních lidí. V celkem 14 kategoriích čítajících ocenění za kulturní přínos, spolupráci, vzdělávání nebo environmentální udržitelnost byl jediný vítězný projekt z České republiky – aplikace ARTEMIS organizace ESN Hradec Králové zvítězila v kategorii IT.

Je to přímo neskutečný úspěch nejen pro Dominika a Hradec Králové ale pro celou network ESN CZ také! Podílela jsem se na sepisování přihlášky do soutěží, kritéria byla přísná a konkurence silná. To, že se ARTEMIS podařilo zvítězit mezi 270 projekty, je úžasné jak pro autory aplikace, tak pochopitelně i pro její uživatele. Máme potvrzeno, že je to smysluplné a budeme v tom pokračovat,” komentuje nově zvolená prezidentka ESN CZ, Veronika Plchová.

ARTEMIS již prokázala svůj význam a užitečnost pro mezinárodní studující a dobrovolníky na několika univerzitách v České republice. Díky své schopnosti zjednodušovat registraci a orientaci studujících ve svém novém akademickém prostředí se stala nepostradatelným nástrojem pro usnadnění mezinárodní spolupráce a integrace. S pokračující podporou a rozvojem může aplikace ARTEMIS sloužit ještě většímu počtu uživatelek a uživatelů a přispívat k dalšímu rozšíření internacionalizace vzdělávání v České republice i v Evropě.

Pokud byste měli k aplikaci jakékoliv dotazy, neváhejte se obrátit přímo na lokální sekci ESN Hradec Králové.

Zdroj: Univerzita Hradec Králové

Hlavní stránka