lupa x
user

ČTK připravila sérii videí o médiích, ověřování a dezinformacích

ČTK připravila sérii videí o médiích, ověřování a dezinformacích

21.05.2024

Redakce

Tým ČTK Connect ve spolupráci s Google News Initiative připravil před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu sedmidílnou sérii krátkých vzdělávacích videí Jak na média.

ČTK připravila sérii videí o médiích, ověřování a dezinformacích

Série, kterou namluvila herečka Jenovéfa Boková, nabízí praktické návody na ověřování informací či fotografií. Přibližuje také základní způsoby, jakými vůbec zprávy vznikají. Věnuje se ale také například deepfakům, kterých v poslední době na českém internetu přibývá.

“Jde nám zejména o ukázku praktických postupů a nástrojů, které mohou posloužit každému, kdo se chce vyznat v dnešní informační záplavě,” uvedla zástupkyně ředitele pro strategii a rozvoj Gábina Vostřezová. Kromě zveřejnění na sociálních sítích ČTK Connect sérii nabídne například školám.

ČTK Connect, která spadá pod Českou tiskovou kancelář, zastřešuje komunikační služby pro klienty z řad firem či agentur. Veřejnoprávní agentura pod touto hlavičkou nabízí publikaci firemních sdělení, výrobu a šíření videopřenosů, pronájem eventových prostor PressCentra či zajištění obsahových speciálních webových i tištěných magazínů na míru.

Iniciativa Google News spolupracuje s vydavateli a novináři na boji proti dezinformacím, sdílení zdrojů a budování rozmanitého a inovativního zpravodajského ekosystému.

Zdroj: PROTEXT

Hlavní stránka