lupa x
user

Pražská muzejní noc se vrací po pěti letech, Muzeum Prahy poprvé zpřístupní zrekonstruovanou budovu na Florenci

Pražská muzejní noc se vrací po pěti letech, Muzeum Prahy poprvé zpřístupní zrekonstruovanou budovu na Florenci

22.05.2024 , Aktualizováno 21.05.2024

Redakce

Po pětileté pauze se vrací Pražská muzejní noc, tentokrát se organizace zhostilo Muzeum Prahy, které poprvé zpřístupní svou nově zrekonstruovanou hlavní budovu na Florenci. Dále mohou návštěvníci zavítat kupříkladu do Muzea Karla Zemana, Národního zemědělského muzea či galerie Kunsthalle. Program bude probíhat 15. června mezi 19. a 24. hodinou večerní.

Pražská muzejní noc se vrací po pěti letech, Muzeum Prahy poprvé zpřístupní zrekonstruovanou budovu na Florenci

Pražská muzejní noc je akce určená široké veřejnosti, při které muzea a galerie zdarma či za symbolické vstupné otevírají své brány. Ačkoli se koná ve večerních hodinách, je vhodná i pro děti. Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost prozkoumat kulturní bohatství naší metropole s neopakovatelnou noční atmosférou. Během nejúspěšnějších ročníků se noci účastnilo až 50 institucí, kterými za jeden večer prošlo přes 200 000 návštěvníků.

Poslední ročník se však konal v roce 2019, další ročníky byly kvůli pandemii Covidu-19 zrušeny. Na tradici Pražské muzejní noci naváže Muzeum Prahy, které se zhostilo organizace letošního ročníku. A také má co nabídnout – při této příležitosti totiž poprvé veřejnosti zpřístupní svou nově zrekonstruovanou hlavní budovu na Florenci.

„Mrzelo nás, že po pandemii se již tento festival v Praze neobjevil, ačkoliv se těšil obrovské oblibě široké veřejnosti. K organizaci akce takového formátu přistupujeme s velkým respektem, avšak hlavní motivací je pro nás enormní zájem lidí, kteří si o znovuzavedení této velmi úspěšné akce opakovaně žádali,“ říká ředitel Muzea Prahy Ivo Macek.

Program bude probíhat 15. června mezi 19. a 24. hodinou večerní. Kromě Muzea města Prahy se zúčastní i přes 30 dalších muzeí a galerií, kupříkladu Městská knihovna, Národní zemědělské muzeum, Meet Factory, Muzeum Davida Černého, Kunsthalle, Galerie AMU, Atrium Žižkova, Platforma 15, Galerie Chodovská tvrz, Galerie Kurzor nebo Muzeum Karla Zemana.

Více informací najdete na webu http://prazskamuzejninoc.cz/ či na plánované tiskové konferenci, která proběhne v červnu.

Zdroj: Muzeum hlavního města Prahy

Hlavní stránka