Zaměřeno na trendy: Ben Zhou zdůraznil význam dodržování standardů, rozvoje a AI v oblasti kryptoměn
10.10.2024
Ben Zhou, co-founder a CEO společnosti Bybit, se na konferenci TOKEN2049 podělil o své názory na dodržování požadavků v oblasti kryptoměn, smysluplné využití umělé inteligence a nové motivační faktory. TOKEN2049 je každoročně konaná konference, zaměřená na oblast kryptoměn, které se účastní přes 30.000 účastníků a vystupují zde i přední zástupci ekonomiky blockchainu a kryptoměn. Ben se při svém vystoupení v hlavním sále ve společnosti dalších řečníků zaměřil na problémy při začleňování burz kryptoměn do běžného obchodování a na problematiku adaptace na narůstající regulační požadavky.
Foto: Shutterstock
Pokročilé dodržování požadavků: nezbytný luxus
„Dodržování standardů a požadavků není levnou záležitostí, ale finanční postihy za jejich porušení jsou nákladnější. A jejich důsledky samozřejmě nejsou pouze finanční, ale i jiné,“ poznamenal Ben Zhou, co-founder a CEO společnosti Bybit.
„Nejsme prvními, kdo v této oblasti působí, a máme tak příležitost se poučit a své obchodní aktivity přizpůsobit,“ okomentoval rychlé změny, ke kterým v oblasti dodržování standardů a požadavků dochází, a potvrdil skutečnost, že se v této oblasti všechny burzy kryptoměn snaží vynakládat větší úsilí.
Ještě před pouhým rokem burzy prováděly kontroly po stránce dodržování požadavků a standardů pouze u transakcí v určité výši, ale společnost Bybit prozřetelně usiluje o standardizaci kontrol dodržování požadavků a bezpečnostních kontrol u transakcí v prakticky jakékoliv výši. Reaguje tak na situaci, „která v našem oboru nastala,“ přiznal.
Odpovídajícím způsobem tak narůstají také nároky na tyto kontroly. „Provoz burzy je stále náročnější a vyžaduje mnohem více pracovníků,“ prohlásil a následně dodal, že v oblasti zlepšování prověřovacích postupů a identifikace zákazníků se osvědčily nástroje jako Chainalysis, které sice navýšily náklady, ale současně také efektivitu práce.
V době psaní tohoto textu společnost Bybit provozuje pod dohledem týmu více než 50 odborníků na rizika řešení pro identifikaci rizik, které využívá umělé inteligence, a to v součinnosti s narůstajícím počtem interních poradců a odborníků na právní otázky a otázky dodržování požadavků a standardů s širokou škálou specializací.
Ben také s potěšením zmínil přispění kryptoměn na zlepšování postupů v oblasti dodržování standardů a na zvyšování jejich úrovně, díky kterým je pro obchodníky s nekalými záměry náročnější obcházet uvalené sankce. „V našem oboru jsme zcela změnili způsoby, jakými je dodržování požadavků a standardů realizováno. Pokud by se například na naši platformu pokoušel někdo přistupovat ze sankciované adresy, došlo by k jeho identifikaci v řádu několika minut a tato adresa by byla zablokována. Náš obor tak přispívá k revoluci v oblasti zastaralých postupů pro realizaci dodržování požadavků a standardů,“ řekl.
Využití nástrojů umělé inteligence a hledání možností pro další růst
Společnost Bybit podle Zhoua „přistupuje k umělé inteligenci poněkud odlišně“ a uvědomuje si, že nativní rozhraní jsou požadavkům uživatelů poněkud vzdálená.
„Snažíme se vyhýbat použití API, protože jim běžní uživatelé nerozumějí. Namísto toho se zaměřujeme na uživatelský zážitek během interakce s burzami: využíváme umělé inteligence k tomu, abychom jim tuto interakci prostřednictvím automatizace poněkud usnadnili,“ vysvětluje.
Ve světě kryptoměn, který neustále prochází velice aktivním vývojem, uživatelé nehledají podrobné informace o nově zavedeném tokenu, jaké by mohla obsahovat například Wikipedie, ale jednoznačná data a zpětnou vazbu komunity. Společnost Bybit využívá umělou inteligenci jako pomocníka, který vytváří včasná shrnutí rozborů dat a pomáhá uživatele, kteří vyhledávají potřebné informace, nasměrovat na analýzy, informace o daném projektu a sociální ohlasy. „Víceméně se snažíme zjistit, které části celého procesu jsou příliš rutinní, a snažíme se je zefektivnit a zjednodušit,“ popsal způsob, jakým společnost Bybit umělou inteligenci využívá.
Ve svém projevu se Ben také zaměřil na problematiku rozvoje v prostředí, ve kterém oblast kryptoměn představuje jeden z hlavních činitelů finanční inkluze. Zmínil se o rychle se rozvíjejícím ekosystému TON a videohrách play-to-earn, které přitahují pozornost rozmanitých skupin uživatelů z Afriky, Indie a také části východní Evropy a představují nový trend v oblasti získávání uživatelů z rozvojových ekonomických oblastí.
Jak podotkl, kryptoměny členům těchto komunit nabízejí zajímavé možnosti, jak získat lepší pozici v situacích, ve kterých tradiční finanční infrastruktura tyto běžné uživatele zklamala.
Diskusi s názvem „Exhanges at the Helm: Driving Crypto from Niche to Mainstream“ (V hlavní roli burzy: cesta kryptoměn od okrajového využití k mainstreamovému) moderoval Michael Casey, předseda organizace Decentralized AI Society, a zúčastnili se jí přední odborníci, mimo jiné například Ben Zhou ze společnosti Bybit, Gracy Chenová ze společnosti Bitget, Vivien Linová ze společnosti BingX, Sonia Shawová ze společnosti Coin W nebo Alicia Kaová ze společnosti KuCoin.
#Bybit / #TheCryptoArk / #TOKEN2049
O společnosti Bybit
Bybit je jednou ze tří největších burz s kryptoměnami podle objemu transakcí s celkem 50 miliony uživatelů. Byla založena v roce 2018 a obchodníkům a investorům nabízí profesionální platformu v oblasti kryptoměn s ultrarychlým párovacím systémem, nepřetržitým zákaznickým servisem a vícejazyčnou komunitní podporou. Společnost Bybit je hrdým partnerem týmu Oracle Red Bull Racing, úřadujících šampionů poháru konstruktérů i pilotů Formule 1.
Další podrobnosti o společnosti Bybit najdete na stránkách Bybit Press.
S dotazy médií se můžete obracet na adresu media@bybit.com Další informace najdete na adrese https://www.bybit.com. Aktuální informace můžete sledovat prostřednictvím komunit a sociálních sítí společnosti Bybit.
Zdroj: PROTEXT