lupa x
user

Windows 11 budou po stížnostech kompatibilní s více čipy.

Windows 11 budou po stížnostech kompatibilní s více čipy.

30.08.2021

Redakce

Windows 11 budou po stížnostech kompatibilní s více čipy.

Americká společnost Microsoft dnes uvedla, že umožní, aby její nový operační systém pro osobní počítače Windows 11, který bude k dispozici koncem roku, byl kompatibilní i se staršími TPM čipy, a mohl tak fungovat i na starších počítačích. Microsoft od června, kdy oznámil minimální systémové požadavky pro Windows 11, čelil výraznému tlaku, uvedl zpravodajský server CNBC.

Toto rozhodnutí sníží počet organizací a lidí, kteří by si jinak museli koupit nový počítač, aby mohli využít nových schopností systému Windows. To může mít dopad na obchody s Windows, které představují 14 procent celkových tržeb Microsoftu a a jsou nejziskovějším produktem Microsoftu.

Microsoft v červnu oznámil, že nové Windows budou podporovat čipy Zen 2 od AMD, osmou generaci čipů od Intelu a čipy řady 7 a 8 od Qualcommu. Někteří lidé však firmu kritizovali, že zbytečně omezuje systémové požadavky pro Windows 11. Firma se tak rozhodla vyjít zákazníkům vstříc.

Microsoft také oznámil, že vydá aktualizovanou verzi aplikace kontrola zdraví osobního počítače, která spotřebitelům řekne, zda jejich počítače splňují nejnovější požadavky, a poskytne rady a informace o tom, co mají udělat pro splnění požadavků. Aplikace by měla být dostupná pro všechny v příštích týdnech.

Nejoblíbenějším operačním systémem pro osobní počítače jsou nyní Windows 10, které byly představené v roce 2015. Aktivní jsou nyní po celém světě v 1,3 miliardy přístrojů.

New York 27. srpna (ČTK)

Hlavní stránka