lupa x
user

Austrálie zváží přísnější regulaci digitálních platebních služeb.

Austrálie zváží přísnější regulaci digitálních platebních služeb.

31.08.2021

Redakce

Austrálie zváží přísnější regulaci digitálních platebních služeb.

Australská vláda se rozhodla zvážit vytvoření nových zákonů, které by zpřísnily regulaci digitálních platebních služeb velkých technologických společností, jakou jsou americké firmy Apple a Google. Informoval o tom podle agentury Reuters australský ministr financí Josh Frydenberg.

Platební služby jako Apple Pay a Google Pay, které v posledních letech zažívají silný růst, v současnosti nejsou v zemi označovány jako platební systémy, což je staví mimo regulační systém, píše Reuters. Frydenberg varoval, že pokud se současný regulační systém nezmění, budou velké technologické podniky ze Spojených států tím, kdo „určí budoucnost našeho platebního systému, tedy kritické součásti naší ekonomické infrastruktury“.

Australská vláda již nechala vypracovat zprávu, která měla za úkol prozkoumat, zda současný platební systém nezůstává pozadu za technologickým pokrokem a změnami ve spotřebitelské poptávce. Zpráva mimo jiné doporučuje, aby vláda získala právo označit technologické podniky za poskytovatele platebních služeb, čímž by se vyjasnilo jejich postavení v regulačním systému.

Sydney 30. srpna (ČTK)

Hlavní stránka