lupa x
user

Lídr pražské kandidátky SPD Nerušil rezignoval na členství v Radě ČRo.

Lídr pražské kandidátky SPD Nerušil rezignoval na členství v Radě ČRo.

02.09.2021

Redakce

Lídr pražské kandidátky SPD Nerušil rezignoval na členství v Radě ČRo.

Lídr pražské kandidátky hnutí SPD Josef Nerušil rezignoval kvůli své kandidatuře v říjnových parlamentních volbách na členství v Radě Českého rozhlasu. Chce se plně věnovat předvolební kampani. Uvedl to v dnešní tiskové zprávě.

Nerušil byl do devítičlenné rady zvolen 29. září loňského roku. Rezignovat se rozhodl přesto, že kandidatura podle něho není v rozporu s žádným zákonným ustanovením a dříve kandidovali i jiní členové rad České televize a Českého rozhlasu. „Zároveň věřím, že svým krokem napomůžu k definici úzu, podle kterého se budou v budoucnu řídit i ostatní členové mediálních rad,“ dodal.

Letos vedle Nerušila kandiduje do Poslanecké sněmovny i členka Rady České televize Hana Lipovská, která je lídrem kandidátky Volného bloku v Pardubickém kraji. Rezignovat na členství odmítla až do doby případného zvolení. Nebude se účastnit některých hlasování rady.

Na konci srpna se s Nerušilem na ukončení pracovního poměru podle serveru Seznam Zprávy dohodlo Pražské arcibiskupství, v jehož odboru komunikace pracoval od roku 2014. Na starosti měl sociální sítě, včetně facebookového profilu kardinála Dominika Duky. Nerušilova kandidatura za SPD vyvolala kritiku v prostředí katolické církve. Dvě desítky osobností z katolické církve například koncem července v otevřeném dopise kardinálu Dukovi vyjádřily znepokojení nad spojováním církve s extremistickými politickými stranami. Dopis byl zejména reakcí na kandidaturu Nerušila a Lipovské, kterou do Rady ČT nominovala Česká biskupská konference.

Praha 2. září (ČTK)

Hlavní stránka