lupa x
user

Řetězec supermarketů Billa spustí příští rok internetový prodej.

Řetězec supermarketů Billa spustí příští rok internetový prodej.

09.09.2021

Redakce

Řetězec supermarketů Billa spustí příští rok internetový prodej.

Řetězec supermarketů Billa plánuje příští rok začít prodávat zboží také na internetu. Objednávky doručí domů nebo si zboží zákazníci budou moci vyzvednout v obchodech. Firma nabídne výběr z až 15.000 artiklů. Společnost to dnes oznámila u příležitosti oslav 30. výročí firmy na českém trhu. Do on-line prostředí se chystá podle serveru E15 i řetězec Penny Market. Zkušební provoz e-shopu zahájí v nejbližších týdnech v Plzni, napsal deník v pondělí. Billa i Penny Market jsou součástí mezinárodního obchodního řetězce Rewe.

Vstupem na on-line trh Billa podle svého nového generálního ředitele Dariusze Tomasze Batora reaguje na požadavky českých zákazníků, jejichž chování se podle něj v důsledku pandemie výrazně změnilo. Společnost tak stále analyzuje požadavky a potřeby lidí. „Chceme jim umožnit rychlý a bezpečný nákup z pohodlí jejich domovů. Službu nicméně zavedeme až v roce 2022, abychom on-line shop připravili co nejprecizněji. Rychlá a polovičatá řešení Billa nenabízí. Naším cílem je stát se do budoucna jedničkou na trhu potravin on-line,“ uvedl.

Právě schopnost on-line prodeje bude podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy v dalších letech velkým tématem. Zajistit dovoz v Praze je podle něj snadné, ale v dalších místech to bude velmi náročné, řekl dnes v paláci Žofín v diskusi ke 30 letům maloobchodu v České republice.

Z kamenných potravinářských řetězců prodává zboží na internetu Tesco a také síť Žabka, která pod společnost spadá. Prodej prostřednictvím e-shopu od poloviny loňského roku umožňuje i firma Makro členům svého projektu maloobchodních prodejen Můj obchod. Lidé si musejí nákup vyzvednout ve vybrané prodejně. Nákup na internetu mohou vyřídit také zákazníci Globusu. Objednávku si ale musejí vyzvednout v hypermarketu v Praze na Zličíně.

On-line supermarketům na českém trhu dominují Rohlik.cz a Košík.cz. Trvanlivé potraviny nabízejí také e-shopy Mall.cz a Alza.cz.

Praha 9. září (ČTK)

Hlavní stránka