lupa x
user

Výzkumníci představí softwarový systém pro pacienty s poškozením mozku

Výzkumníci představí softwarový systém pro pacienty s poškozením mozku

29.09.2021

Redakce

Výzkumníci představí softwarový systém pro pacienty s poškozením mozku

Výzkumníci ze Západočeské univerzity v Plzni představí na konferenci INSPO softwarový systém usnadňující rehabilitaci pacientů s poškozením mozku.

Na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami vystoupili v její dvacetileté historii výzkumníci ze Západočeské univerzity v Plzni hlavně jako přednášející vícekrát. Tentokrát se 17. října 2021 v Kongresovém centru představí v roli vystavovatele. Návštěvníkům předvedou online softwarový systém pro neurorehabilitace, který pojmenovali BrainIn.

„Systém je určený pro pacienty s poškozením mozku, jak v institucionální, tak domácí péči. Základní rozdíl například oproti Happy Neuronu je zejména v tom, že si terapeut může dle šablon parametrizovat, tedy vytvářet konkrétní cvičení pro pacienta,“ uvádí Roman Mouček. „Zároveň systém sbírá informace o tom, jak se pacient při vykonávání cvičení chová, kam kliká, jak je úspěšný a podobně. To nám v budoucnu umožní využít machine learningových metod při vytváření terapií,“ doplňuje Roman Mouček.

Kromě západočeských výzkumníků předvede návštěvníkům kompenzační pomůcky, aplikace, programy a různé produkty dalších více než 30 vystavovatelů. V přednáškové části zazní 23 přednášek. Zatímco dopolední jednání je společné pro všechny, odpoledne probíhá ve třech sekcích.

Program konference je vystaven na https://www.inspo.cz/inspo-2021, kde je také odkaz na registrační formulář.

Partnerem 21. ročníku je rovněž Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky, která od roku 1993 zajišťuje zdravotní péči prostřednictvím špičkových odborníků ve vojenských i civilních zdravotnických zařízeních a lázeňských domech.

 

Praha 29. září 2021

Hlavní stránka