lupa x
user

Automobilka Hyundai se podle manažera chystá vyrábět vlastní čipy.

Automobilka Hyundai se podle manažera chystá vyrábět vlastní čipy.

14.10.2021

Redakce

Automobilka Hyundai se podle manažera chystá vyrábět vlastní čipy.

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor se chystá vyrábět vlastní čipy, aby snížila závislost na jejich producentech. Podle agentury Reuters to řekl její manažer. Firma vyrábí automobily i v České republice.

Celosvětový nedostatek polovodičů částečně způsobila rostoucí poptávka po přenosných počítačích a dalších elektronických produktech během pandemie. Letos se kvůli němu uzavíraly některé výrobní linky na celém světě. Hyundai proto přerušila v dubnu výrobu v Koreji.

Podle globálního provozního ředitele Josého Muňoze panovalo nejhorší období z hlediska čipů v srpnu a v září. „Čipový průmysl reaguje velmi, velmi rychle,“ řekl Muňoz s tím, že jejich výrobce Intel investuje do rozšíření kapacity spoustu peněz. „Ale my chceme být ve skupině schopni vyvinout vlastní čipy tak, abychom byli o něco méně závislí,“ pokračoval. „Vyžaduje to hodně času a investic, ale my na tom pracujeme,“ dodal.

Automobilka Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Zdejší továrna je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii, produkuje až 1400 aut denně. Dceřiná společnost Kia už v prosinci 2007 spustila sériovou výrobu osobních aut u Žiliny na Slovensku.

 

Soul 13. října (ČTK)

Hlavní stránka