lupa x
user

Nordic Telecom se sloučil s dalšími sedmi poskytovateli internetu.

Nordic Telecom se sloučil s dalšími sedmi poskytovateli internetu.

02.11.2021

Redakce

Nordic Telecom se sloučil s dalšími sedmi poskytovateli internetu.

Operátor Nordic Telecom dokončil fúzi dalších sedmi poskytovatelů fixního internetu. V poslední integraci získal více než 26.000 zákazníků. Pro operátora je to čtvrtá větší fúze. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

K 1. listopadu se do Nordic Telecom sloučily firmy Alcom Systems, Leháro.NET (Biteo), CMS Internet, Fifejdy.cz, Fortech, Omega Tech a Tišice.Net. Skupina tak rozšířila své působení na Ostravsku, Berounsku, Mělnicku a Svitavsku a také v okolí Litomyšle a Lanškrouna.

„Naším strategickým plánem je provést fúzi všech akvizic do jediné společnosti, která bude poskytovat služby koncovým i firemním zákazníkům pod značkou Nordic Telecom po celé republice,“ uvedl komerční ředitel Nordic Telecomu Petr Škop.

Fúze je pokračováním postupné konsolidace trhu v oblasti poskytování internetu v regionech. Společnost prostřednictvím akvizic integruje lokální poskytovatele internetu (ISP) v Čechách a na Moravě.

Nordic Telecom nyní patří mezi pět největších tuzemských poskytovatelů pevného internetového připojení. Letos v červnu oznámil zprovoznění jubilejního 1000. vysílače v licencovaném pásmu 3,7 GHz. Navíc drží díky aukci z loňska kmitočty v pásmu 3,5 GHz. V posledních čtyřech letech investovala firma ročně do kmitočtových licencí a infrastruktury stovky milionů korun. Vedle bezdrátového připojení k internetu vzduchem pomocí LTE technologie nabízí ve vybraných lokalitách také připojení na optické a Wi-Fi síti nebo přes technologii VDSL, a postupně plánuje nabízet i mobilní služby na celorepublikové úrovni. Služby společnosti využívá více než 110.000 zákazníků.

 

 

Praha 1. listopadu (ČTK)

Hlavní stránka