lupa x
user

T-Mobile letos zvýšil počet optických přípojek o 70.000 na 200.000

T-Mobile letos zvýšil počet optických přípojek o 70.000 na 200.000

10.12.2021

Redakce

T-Mobile letos zvýšil počet optických přípojek o 70.000 na 200.000

Operátor T-Mobile v letošním roce zvýšil počet optických internetových přípojek do domácností o 70.000 na 200.000 v celkem 70 tuzemských městech. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Optická síť nabízí podle manažera strategie rozvoje sítí Zdeňka Bumbálka nejmodernější připojení k internetu, které je v porovnání s klasickým kabelovým či Wi-Fi připojením rychlejší a stabilnější. Optika nabízí vyšší přenosové objemy a symetrickou rychlost stahování i odesílání dat.

„V domácnostech se běžně připojuje najednou více uživatelů, kteří chtějí mít k dispozici funkční a spolehlivé připojení nejen na práci z domu, videokonference, on-line výuku, ale i na zábavu v podobě on-line hraní her nebo sledování televize. Optika zvládne všechny tyto aktivity bez omezení, nehrozí výpadky signálu při zhoršeném počasí nebo horší kvalita spojení při připojení více uživatelů,“ dodal.

T-Mobile již dříve oznámil, že chce do roku 2025 vybudovat nejméně milion optických přípojek, které by umožňovaly internetové připojení od jednoho do deseti Gbit/s. Optika FTTH (Fieber to the home) je nejrychlejší technologie na trhu, které dokáže s určitými limity konkurovat pouze kabelový internet.

Konkurenční provozovatel infrastruktury CETIN chce mít do konce roku 135.000 optických přípojek. T-Mobile a CETIN na konci minulého roku uzavřely smlouvu o společném budování optických sítí.

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby 6,3 milionu zákazníků. V současnosti provozuje více než 600 vysílačů 5G a svou sítí páté generace chce do konce roku pokrýt 25 procent obyvatel ČR.

 

Praha 10. prosince (ČTK)

Hlavní stránka