lupa x
user

Nvidia bude umělcům, kteří tvoří virtuální světy, dávat software zdarma

Nvidia bude umělcům, kteří tvoří virtuální světy, dávat software zdarma

05.01.2022

Redakce

Nvidia bude umělcům, kteří tvoří virtuální světy, dávat software zdarma

Americký výrobce grafických čipů Nvidia bude umělcům, kteří tvoří virtuální světy pro metavers, dávat software zdarma. Uzavřel také dohody s několika tržišti, kde se tento vytvořený trojrozměrný obsah prodává. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Technologie metavers vytváří virtuální prostředí, do kterého je místo pouhého pozorování obrazovky možné vstoupit, je to trojrozměrný internet. Spoléhá se přitom výrazně na grafickou výpočetní technologii, ve které podniká Nvidia.

Nvidia se snaží přetvořit svou vedoucí pozici v dodávkách výpočetního hardwaru pro metavers na sadu softwarových nástrojů pro vytváření a prodej obsahu ve virtuálních světech. Podle agentury Reuters pomohlo toto podnikání akciím podniku za poslední rok více než zdvojnásobit hodnotu.

Jakmile umělci vytvoří trojrozměrný obsah, který lze použít ve virtuálních světech, mohou tento obsah vzniklý díky bezplatnému softwaru Nvidie omniverse prodávat na několika tržištích a v knihovnách. Nvidia dnes uvedla, že uzavřela dohody se čtyřmi takovými tržišti – TurboSquid od společnosti Shutterstock, CGTrader, Sketchfab a Twinbru.

Technologické společnosti tvůrcům, kteří chtějí zpeněžit svůj obsah a prodat ho uživatelům těchto firem, často účtují provize, připomněla agentura Reuters. Nvidia uvedla, že zájemcům z řad firem stejný software zpřístupní za částku od 9000 dolarů ročně (asi 197.000 Kč).

 

Las Vegas (USA) 5. ledna (ČTK)

Hlavní stránka