lupa x
user

JRC: Nejprodávanější hrou v Česku byla loni fotbalová FIFA 22

JRC: Nejprodávanější hrou v Česku byla loni fotbalová FIFA 22

18.01.2022

Redakce

JRC: Nejprodávanější hrou v Česku byla loni fotbalová FIFA 22

Nejprodávanější hrou loňského roku v Česku byla fotbalová FIFA 22. Na druhém místě skončila další loňská novinka NHL 22 a třetí byla akční střílečka Far Cry 6. V žebříčku nejoblíbenějších titulů pro počítače i herní konzole se objevilo i dlouho očekávané pokračování Farming Simulator nebo Call of Duty: Vanguard. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského prodejce her JRC.

Velký zájem byl v minulém roce i o starší hry. Mezi nejoblíbenější stálice patřily God of War z roku 2018 nebo GTA 5. Právě GTA se podle marketingového specialisty JRC Petra Kratochvíla drží mezi nejprodávanějšími hrami v Česku už osm let, tedy od svého vydání tehdy ještě na PlayStation 3 a Xbox 360.

„Čeká nás silný začátek roku. Hned v únoru budou vydány tři zajímavé tituly. Na začátku měsíce to bude Dying Light 2, dva týdny poté pak vyjde Horizon Forbidden West, od kterého jsou obrovská očekávání. Na konci února pak vyjde Elden Ring, temné RPG z dílny FromSoftware, duchovní nástupce Dark Souls nebo Bloodborne,“ uvedl Kratochvíl. Na začátku března pak vyjde pokračování úspěšné závodní série Gran Turismo 7. V druhé půlce roku se pak hráči můžou těšit na nové pokračování sportovních her NHL a FIFA.

Vedle herních titulů Češi loni nakupovali i doprovodné zboží. Mezi nejoblíbenější patřily loni doplňky a figurky od Pokémonu a League of Legends. Třetí místo co do oblíbenosti získal merch ze Zaklínače.

 

Praha 18. ledna (ČTK)

Hlavní stránka