lupa x
user

NortonLifeLock odložil datum dokončení akvizice Avastu na 4. dubna

NortonLifeLock odložil datum dokončení akvizice Avastu na 4. dubna

21.02.2022

Redakce

NortonLifeLock odložil datum dokončení akvizice Avastu na 4. dubna

Americká softwarová společnost NortonLifeLock, dříve známá jako Symantec, odložila datum dokončení akvizice české antivirové firmy Avast na 4. dubna. Zdůvodnila to tím, že očekává průtahy ze strany regulačních úřadů ve Španělsku a Británii. Informovala o tom agentura Reuters. Hodnota transakce se při jejím oznámení odhadovala až na 8,6 miliardy dolarů (184,4 miliardy Kč). Její dokončení Avast původně avizoval na polovinu letošního roku, následně firmy informovaly o zrychlení procesu a spojení už k 24. únoru. Na posunutí termínu upozornil server E15.

Převzetí Avastu přitáhlo pozornost britského antimonopolního úřadu. V lednu spustil vyšetřování, zda fúze nezúží spotřebitelům v Británii možnost výběru. Za datum předběžného rozhodnutí úřad stanovil 16. března.

Vzhledem k odložení transakce akcionáři Avastu dostanou vyplacenou průběžnou dividendu za loňský rok, a to 11,2 centu (asi 2,4 Kč) na akcii. Firma dříve uvedla, že podmínkou výplaty bude to, že se fúze s NortonLifeLock neuskuteční před 1. březnem. Vyplácení podle informací Fio banky začne 3. března.

Avast je česká nadnárodní antivirová společnost, která na trhu působí od roku 1988. Je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení a podle odborníků se řadí ke světové špičce. Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně. Firma o sobě uvádí, že zaměstnává více než 1700 lidí a že každý měsíc zablokuje 1,5 miliardy počítačových útoků.

NortonLifeLock sídlí ve městě Tempe v americkém státě Arizona. Podnik má tržní hodnotu zhruba 16,3 miliardy dolarů a dříve na trhu působil pod názvem Symantec. Sekci výrobce bezpečnostního softwaru Symantec zaměřenou na podniky a úřady ovšem v roce 2019 prodal americkému výrobci čipů Broadcom. Jeho nejvýraznějšími obchodními artikly jsou nyní antivirus Norton a produkty LifeLock na ochranu proti krádeži identity.

 

Praha/New York 20. února (ČTK)

Hlavní stránka