lupa x
user

Seznam.cz otevře na jaře první zahraniční pobočku v Bratislavě

Seznam.cz otevře na jaře první zahraniční pobočku v Bratislavě

22.02.2022

Redakce

Seznam.cz otevře na jaře první zahraniční pobočku v Bratislavě

Největší tuzemská internetová firma Seznam.cz otevře na jaře letošního roku pobočku v Bratislavě. Půjde o desátou pobočku společnosti a první v zahraničí. V současnosti pro ni vypsala téměř 20 pracovních pozic, hlavně pro vývojáře a programátory. Seznam to dnes uvedl na svém blogu.

„Pro naše služby neustále hledáme odborníky napříč všemi obory. Zejména o seniorní vývojářské pozice je na tuzemském trhu velký zájem, proto jsme se rozhodli dát příležitost i zájemcům ze Slovenska. Vzhledem k tomu, že u sousedů máme v nabídce necelé dvě desítky pozic, dává nám smysl otevřít v Bratislavě samostatnou pobočku, aby se lidé nemuseli za prací stěhovat,“ uvedl ředitel pro rozvoj podnikání Igor Kalaš.

Možnost pracovat pro Seznam.cz budou mít na Slovensku i zájemci z jiných měst, například v Žilině firma plánuje v případě potřeby pronajmutí co-workingových pracovních míst. Stejnou cestou se může vydat i v dalších slovenských městech, pokud to bude s ohledem na poptávku dávat smysl.

Seznam.cz už nyní zaměstnává cizince a umožňuje vybraným pracovníkům flexibilitu ve výkonu práce. „Dlouhodobě sledujeme zájem lidí ze Slovenska pracovat pro technologického lídra v regionu střední Evropy. I to je jeden z důvodů, proč jsme se pro expanzi na Slovensko rozhodli. Koronavirová pandemie navíc ukázala, že týmy mohou velmi dobře fungovat i na dálku,“ dodal Kalaš.

Seznam.cz má své pobočky v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci a Hradci Králové. Provozuje vlastní datové centrum Kokura v pražských Horních Počernicích a nové s názvem Nagoja začíná stavět v Benátkách nad Jizerou.

Seznam.cz v roce 2020 zvýšil čistý zisk o 13 procent na 1,33 miliardy korun. Tržby stouply o 5,5 procenta na 4,95 miliardy korun. Firmu se zhruba 1500 zaměstnanci vlastní její zakladatel Ivo Lukačovič.

 

Praha 22. února (ČTK)

 

 

Hlavní stránka