lupa x
user

Zuckerberg představil své velké plány s umělou inteligencí

Zuckerberg představil své velké plány s umělou inteligencí

24.02.2022

Redakce

Zuckerberg představil své velké plány s umělou inteligencí

Společnost Meta Platforms pracuje na výzkumu umělé inteligence, která lidem umožní přirozeněji komunikovat za pomoci hlasových asistentů nebo překládat mezi různými jazyky. Oznámil to dnes šéf firmy Mark Zuckerberg, podle kterého jde o krok vpřed v komunikaci v rámci technologie metaverse, tedy futuristického digitálního světa.

Zuckerberg sází na to, že metaverse bude nástupcem mobilního internetu, píše agentura Reuters.

„Klíčem k odemknutí většiny dílčích pokroků je umělá inteligence,“ uvedl šéf firmy, pod kterou spadá i sociální síť Facebook.

Nová technologie podle Zuckerberga umožní čistě pomocí hlasových pokynů utvořit okolní svět. Představil koncept zvaný Builder Bot, s jehož pomocí mohou lidé umělé inteligenci popsat, co chtějí vygenerovat. Při demonstraci se Zuckerberg jako beznohý avatar objevil ve virtuálním světě a hlasem zadal pokyny, díky kterým se kolem něj utvořila pláž a následně mraky, stromy, a dokonce pikniková deka.

„S dalším vývojem technologie budete moci vytvořit podrobné světy k objevení a sdílení s ostatními, a to jen za pomoci svého hlasu,“ uvedl Zuckerberg, aniž upřesnil časový horizont, ve kterém bude technologie dostupná.

Meta zároveň pracuje na dalších projektech, mimo jiné na univerzálním zvukovém překladači, jehož cílem má být okamžitý hlasový překlad všech jazyků. Společnost si dříve vytyčila cíl, podle kterého by měla jí vytvořená umělá inteligence zvládat překlad mezi všemi psanými jazyky.

Technologie firma využije v rámci technologie metaverse, která zahrnuje síť virtuálních prostředí, k nimž se přistupuje přes různá zařízení. Uživatelé pak v těchto virtuálních světech mohou například pracovat, setkávat se s dalšími lidmi nebo hrát hry.

 

Washington (ČTK)

Hlavní stránka