lupa x
user

V Praze vznikne on-line databáze stavebních záměrů

V Praze vznikne on-line databáze stavebních záměrů

11.04.2022

Redakce

V Praze vznikne on-line databáze stavebních záměrů

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) připraví on-line aplikaci, ve které zpřístupní informace o připravovaných stavebních záměrech v metropoli. Dnes o tom rozhodli městští radní. Schválili také vypracování prognózy vývoje obyvatelstva za účelem plánování veřejné infrastruktury, jako jsou školy, sportoviště nebo zdravotnická zařízení.

IPR od roku 2003 provozuje elektronickou evidenci všech územních rozhodnutí v metropoli. „Nová webová aplikace pro zveřejňování vybraných údajů z evidence územních rozhodnutí bude jednoduše a přehledně zobrazovat plánované záměry ve vybrané lokalitě, včetně základních údajů jako je umístění, typ či velikost stavby,“ stojí ve schváleném dokumentu.

Součástí poskytovaných informací nebudou žádné osobní údaje, údaje o dotčených právnických osobách ani samotné evidované dokumenty. IPR, který již provozuje řadu podobných mapových aplikací, vyvine nový nástroj interně, takže město nebude muset investovat peníze navíc. Podle náměstka primátora Petra Hlaváčka (za TOP 09) by měla aplikace fungovat do roka.

Městští radní dnes také schválili, že IPR připraví dokument, který bude mít za úkol zmapovat současnost a budoucnost obyvatelstva v Praze s ohledem na budoucí nutnost budování veřejné infrastruktury. Podle ředitele institutu Ondřeje Boháče se bude skládat z demografické prognózy do roku 2050 a z části, která zhodnotí současný stav infrastruktury a její budoucí potřeby. Dokument bude následně ve dvouletých intervalech aktualizován.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka