lupa x
user

Zemřel vědec, podnikatel a starosta Dolních Břežan Věslav Michalik

Zemřel vědec, podnikatel a starosta Dolních Břežan Věslav Michalik

14.06.2022

Redakce

Zemřel vědec, podnikatel a starosta Dolních Břežan Věslav Michalik

„Hnacím motorem všech pozitivních změn je pro mě jako jaderného fyzika věda a inovace. Proto ve vedení kraje klademe velký důraz na inovace, lákání vědců do našich skvělých center a podporu firem, které inovace přinášejí. S nimi totiž přicházejí do kraje nové pracovní příležitosti s vyšší přidanou hodnotou, což zase zvyšuje životní úroveň,“ napsal Věslav Michalik v dosud nepublikovaném textu, který je součástí připravované výroční zprávy Středočeského kraje.

„Chci slíbit, že odkaz Věslava Michalika, kdy kladl důraz na inovace, řádné hospodaření, smysluplné čerpání fondů a rozvoj kraje, budeme dále rozvíjet. Nikdy nebudeme takovými vizionáři, jako byl on, ale pokusíme se být aspoň trochu jako on. V myšlenkách jsme celé vedení kraje s Věslavovou rodinou, které vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Věslav Michalik se narodil se 1. března 1963 v Českém Těšíně. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze a ekonomické vzdělání získal na Rochester Institute of Technology v USA.

V letech 1986 až 1996 pracoval jako vědecký pracovník Akademie věd ČR v Ústavu jaderné fyziky a Ústavu dozimetrie záření. Byl autorem desítek publikací v mezinárodních vědeckých časopisech.

Po odchodu z akademické sféry až do roku 2007 působil ve finančních institucích a od roku 2002 podnikal ve finančním poradenství.

V komunálních volbách v roce 2002 byl zvolen zastupitelem Dolních Břežan, do roku 2004 byl místostarostou, poté se stal starostou. V roce 2012 byl zvolen zastupitelem Středočeského kraje, v letech 2016 až 2017 byl radním kraje pro hospodářský a regionální rozvoj včetně evropských fondů a rozvoje venkova, v listopadu 2020 se stal náměstkem hejtmanky Středočeského kraje pro finance, dotace a inovace.

Od roku 2013 byl členem hnutí STAN a od roku 2014 jeho místopředsedou.

Věslav Michalik byl ženatý a měl dvě děti.

Zdroj: Středočeský kraj

Hlavní stránka