lupa x
user

ČRo se nebude omlouvat prezidentské kanceláři za články na iROZHLAS.cz

ČRo se nebude omlouvat prezidentské kanceláři za články na iROZHLAS.cz

23.06.2022

Redakce

Český rozhlas se nebude omlouvat Kanceláři prezidenta republiky ani čtenářům webu iROZHLAS.cz za tři články týkající se prezidenta Miloše Zemana a jeho kanceláře, není k tomu důvod. Uvedl to dnes generální ředitel ČRo René Zavoral. K omluvě jej v otevřeném dopise na začátku května vyzval kancléř Vratislav Mynář.

ČRo se nebude omlouvat prezidentské kanceláři za články na iROZHLAS.cz

„Český rozhlas dostál beze zbytku svojí povinnosti zprostředkovat věcně správný obraz skutečnosti se zachováním všech novinářských zásad a pravidel,“ uvedl Zavoral v odpovědi, kterou dnes prezentoval i radním ČRo.

Mynář si stěžoval na články na zpravodajském webu iROZHLAS.cz pod titulky: „Skartaci tajných dokumentů na Hradě nařídil sám Mynář. Zahájena byla ještě ten den, kdy vydal pokyn„, „Hrad je v podezření, že zničil dalších 32 tajných zpráv. Například o aktivitách Ruska na Ukrajině“ a „Mynář odletěl bez vědomí premiéra a ministra zahraničí do Kataru.‚ Skandální,‘ říká senátor Fischer„. Žádal vedení rozhlasu o ukončení podjatého podávání zpráv o činnosti prezidenta republiky a KPR a prošetření všech tří dezinformačních kauz.

Český rozhlas podle Zavorala články pečlivě prozkoumal a došel k závěru, že na jeho straně nebylo žádné pochybení. „Jako generální ředitel Českého rozhlasu se musím zároveň ohradit proti označení výše uvedených příspěvků zveřejněných na zpravodajském webu iROZHLAS pojmem dezinformační kauzy. Zároveň musím odmítnout váš požadavek na ukončení podjatého podávání zpráv, neboť odmítáme, že by se toho Český rozhlas kdy dopustil,“ uvedl Zavoral v odpovědi.

Mynářovy vztahy s částí novinářské obce jsou napjaté. Média opakovaně kritizuje za způsob informování o svých kauzách i o Hradu, některým redakcím prezidentská kancelář odmítá poskytovat informace.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka