lupa x
user

Festival rozhlasové tvorby poprvé ocení i tvůrce podcastů

Festival rozhlasové tvorby poprvé ocení i tvůrce podcastů

16.09.2022 , Aktualizováno 15.09.2022

Redakce

Letošní 38. ročník festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio bude mít poprvé samostatnou sekci věnovanou podcastům. Organizátoři soutěžní přehlídky tak reagují na rostoucí oblibu tohoto formátu mezi posluchači. Program festivalu, který se bude konat od 10. do 13. října v Olomouci, zveřejnil na tiskové konferenci pořádající Český rozhlas.

Festival rozhlasové tvorby poprvé ocení i tvůrce podcastů

Foto: Shutterstock 

Tři tradiční soutěžní kategorie festivalu, tedy Dokument, Drama a Reportáž, letos doplní nová sekce. „Jelikož roste popularita on demand (na vyžádání) poslechu, rozšiřujeme letos soutěžní kategorie o novou sekci Podcast,“ uvedl generální ředitel rozhlasu René Zavoral.

Podcastová sekce je otevřená všem tvůrcům, jejichž české podcasty byly publikovány na internetu v loňském roce. Nová kategorie nahrazuje sekci Multimédia, která byla součástí festivalu tři roky.

Kromě veřejných poslechů finálových soutěžních příspěvků je pro návštěvníky festivalu připraven rozsáhlý doprovodný program. Jeho součástí bude debata Hranice násilí, ve které budou diskutovat o sexuálním násilí aktéři stejnojmenné podcastové série, divadelní představení Šikmý kostel, nebo přednáška o vytvoření napětí v audiodokumentech.

Tradiční součástí programu Prix Bohemia Radio je předání Ceny Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře a uvedení rozhlasové osobnosti do Síně slávy. Loni získala Thálii herečka Libuše Švormová za roli ženy ve hře Děti pekla. Do festivalové Síně slávy byla před rokem uvedena rozhlasová a televizní moderátorka Jana Klusáková.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka