lupa x
user

Sbírka nepotřebných mobilů pomůže přírodě i handicapovaným

Sbírka nepotřebných mobilů pomůže přírodě i handicapovaným

17.10.2022

Redakce

V českých domácnostech leží podle odhadů na 12 milionů nevyužitých mobilních telefonů. Recyklace i jednoho starého přístroje přitom přináší značné úspory přírodních zdrojů. Do konce října mohou lidé nepotřebný telefon věnovat ve sbírce, který během kampaně nazvané 100 gramů pro přírodu pořádá nezisková organizace Remobil. Z každého mobilu navíc půjde deset korun na pomoc dětem a dospívajícím s tělesným handicapem z Jedličkovu ústavu a škol v Praze.

Sbírka nepotřebných mobilů pomůže přírodě i handicapovaným

„Každý takový mobil váží přibližně 100 gramů, ovšem za jeho životním cyklem se skrývá 100 kilogramů materiálů a odpadů. Vrácením zpět k recyklaci se tak zbavíme zátěže dané výrobou a těžbou,“ uvedli organizátoři sbírky.

Mobily lze poslat z celé republiky bezplatně přes Zásilkovnu, v Praze je mohou lidé odevzdat do sběrných boxů na některých radnicích městských částí. Další informace najdou lidé na webu sbírky. Všechna data z mobilních telefonů budou podle pořádající organizace bezpečně zlikvidována.

Už dříve se s pomocí sbírky starých mobilů vybralo na pomoc Jedličkova ústavu přes 300.000 korun, které směřovaly mimo jiné na vybavení místnosti fyzioterapie, speciální koupací křeslo či přepravní box ke školnímu autobusu. Letošním cílem je upravit již existující dětský tábor v Bukové na úpatí Novohradských hor, aby ho mohli co nejvíc využít i handicapovaní. Měla by tam například vzniknout bezbariérová chatka.

Praha (ČTK)

Hlavní stránka