lupa x
user

Musk plánuje omezit hlasování na twitteru jen na držitele modré ikony

Musk plánuje omezit hlasování na twitteru jen na držitele modré ikony

21.12.2022 , Aktualizováno 20.12.2022

Redakce

Miliardář Elon Musk plánuje omezit hlasování na twitteru jen na držitele modré ikony, která umožňuje v rámci služby Twitter Blue za poplatek přístup ke speciálním funkcím. Musk to oznámil v pondělí, tedy ve stejný den, kdy část uživatelů této sociální sítě v anketě hlasováním rozhodla, že Musk už nemá být šéfem firmy Twitter.

Musk plánuje omezit hlasování na twitteru jen na držitele modré ikony

Foto: Shutterstock

Musk odpovídal na návrh držitele modré ikony, podle nějž by měli mít hlasovací právo v anketách jen předplatitelé. „To je dobrý nápad. Twitter tu změnu provede,“ napsal Musk. Zatím ale neupřesnil, kdy změna začne platit.

Musk v neděli večer inicioval anketu, která měla odpovědět na otázku, zda má setrvat v čele Twitteru. Slíbil, že se výsledku hlasování podřídí, aniž upřesnil, kdy by pak odstoupil a kdo ho nahradí.

Twitter pod tímto miliardářem a šéfem několika dalších firem včetně automobilky Tesla čelí kritice za některé kontroverzní kroky, včetně uzavření účtů některých prominentních amerických novinářů. Musk firmu Twitter koupil na konci října zhruba za 44 miliard dolarů (asi bilion Kč), z transakce se ale předtím chtěl vyvázat.

Placená služba Twitter Blue se na síť vrátila začátkem tohoto měsíce. Cena měsíčního předplatného za službu činí osm dolarů (182 Kč) na webu a 11 dolarů na zařízeních společnosti Apple.

San Francisco (USA) (ČTK)

Hlavní stránka