lupa x
user

Muž našel pod betonovou podlahou domu v Přerově ostatky tří lidí

Muž našel pod betonovou podlahou domu v Přerově ostatky tří lidí

10.08.2023 , Aktualizováno 09.08.2023

Redakce

Na kosterní ostatky tří lidí narazil při rekonstrukci domu na Žerotínově náměstí dvaapadesátiletý muž. Podle odborníků patří ostatky dvěma dospělým a jednomu dítěti a staré jsou minimálně sto let. Na místě byly nalezeny i kosti zvířat, krávy a ovce, informoval dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Nalezené kosti si archeolog převzal s tím, že jde o archeologický nález.

Muž našel pod betonovou podlahou domu v Přerově ostatky tří lidí

Foto: Shutterstock

Policii nález oznámil muž v úterý odpoledne na linku 158. „Kosterní ostatky ležely pod betonovou podlahou v průjezdu domu. Policisté místo zajistili a o posouzení kosterních ostatků požádali antropologa z archeologického centra v Olomouci. Antropolog ostatky prohledal a uvedl, že se jedná minimálně o sto let staré lidské kosti tří osob, a to dvou dospělých a jednoho dítěte,“ uvedl policejní mluvčí.

Podobné případy řešili v minulosti policisté i na jiných místech v Olomouckém kraji. Předloni v dubnu narazil na kosterní ostatky staré až tisíc let muž na Prostějovsku při kopání bazénu na zahradě svého rodinného domu. Přivolaní archeologové pohřeb datovali do období 9. až 11. století. V roce 2017 objevil muž při výkopových pracích v Pivíně na Prostějovsku kostru německého vojáka z období 2. světové války. O tři roky dříve nalezl osmnáctiletý mladík na poli v Čechovicích na Prostějovsku lidské kosterní pozůstatky, i zde odborníci jejich stáří odhadli na více než 100 let.

Přerov (ČTK)

Hlavní stránka