lupa x
user

Konference Ženy Ženám - den plný inspirace, emocí a ženské síly

Konference Ženy Ženám - den plný inspirace, emocí a ženské síly

07.06.2024 , Aktualizováno 10.06.2024

Redakce

Na konci května se v Paláci Pardubice uskutečnila jedinečná konference Ženy Ženám, která byla vzájemnou inspirací pro aktivní ženy napříč různými obory. Celou akci ovládlo motto „Naslouchat, pomáhat a řešit aneb k lepší kvalitě života.“

Konference Ženy Ženám - den plný inspirace, emocí a ženské síly

Dámy během diskuze čelily různým výzvám a podnětům. Dozvěděly se například, že neúspěch mohou brát jako příležitost k novému začátku. Zazněla i slova o umění naslouchat a pomáhat. Seznámily se s projekty pro onkologické pacienty, nebo se mohly inspirovat radou, jak být úspěšné na cestě od péče o děti až po ředitelské křeslo. Zazněla i otázka, proč není dost žen v politice.

Akci po celou dobu slovem provázela náměstkyně hejtmana Pardubického kraje pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková. „Je neuvěřitelné, jak emotivní příběhy a silné životní zkušenosti jsme zde v sále mohli slyšet. Byla to opravdu velmi přínosná debata a děkuji všem přítomným ženám, které se s námi o to vše podělily. Jsem hrdá na to, že můžeme přispět k posílení postavení žen ve společnosti a podpořit jejich profesionální růst.“ Prostor dostala i témata spojená se syndromem vyhoření či domácím násilím, o kterých by se mělo otevřeně mluvit.

Během konference zazněly osobní příběhy jako motivace k osobnímu i profesnímu růstu

Pozvání přijala Magdaléna Zemková, ředitelka Sociálních služeb v České Třebové a současně matka dvou malých dětí, která neskrývala nadšení při přednášení o cestách a myšlenkách z pozice v tak náročné profesi. „Moji práci vnímám jako velmi důležitou pro lepší a kvalitnější život naší společnosti,“ dodala s úsměvem a hrdostí. Svou přítomností zaujala i Eva Malinová, ředitelka Krajské hospodářské komory Pardubického kraje, která o své profesi mluvila s nadhledem a humorem. Přednášku nazvala „Business v Pardubickém kraji očima blondýny.“

Mezi přítomnými byla například i Danuše Nerudová, ekonomka a profesorka, která inspirovala svou přednáškou „Neúspěch je cestou k dalšímu poznání“. Sdílela své zkušenosti a poučení, které ji posouvají vpřed. V přednáškovém sále nechyběla ani Lidmila Pekařová, přední klinická psycholožka a autorka knih, nejen o výchově chlapců. Oslovila tak mnoho rodičů v publiku a u několika přítomných mužů dokonce sklidila děkovný úsměv za trefný náhled jejich života. Ženy podiskutovaly i o tom, jak důležité je věnovat pozornost svému zdraví, vést děti k pohybu a najít si cestu ke zdravé výživě.

Na konferenci se sešly známé i méně známé tváře

Své příspěvky přednesly kromě výše jmenovaných také například Eva Urbanová, zakladatelka firmy České bedýnky, Jitka Černá, zakladatelka projektu Ženy v politice, Lucie Fuková, rodačka z Pardubic a první vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny, která poutavě promluvila o své cestě z vyloučené lokality na post vládní zmocněnkyně, nebo Tereza Šmídová, renomovaná architektka, bořící zaběhlé mýty o čtyřnásobných matkách, jež společnost příliš nevnímá, jako proaktivní ve veřejném prostoru.

Konference Ženy Ženám se hned svým prvním ročníkem stala respektovanou platformou, kde ženy sdílely své zkušenosti, inspirovaly se navzájem. Atmosféra byla nabitá emocemi a nadšením. Networkingové přestávky umožnily účastnicím navazovat nové přátelství a diskutovat o možnostech spolupráce. Organizátorky už teď plánují další ročník konference a doufají, že se setká se stejně velkým úspěchem jako letos.

Zdroj: Pardubický kraj

Hlavní stránka