lupa x
user

Zloději ponožek mají svůj aršík

Zloději ponožek mají svůj aršík

13.06.2024

Redakce

Nový příležitostný samolepicí písmenový poštovní aršík, který Česká pošta uvádí do prodeje ve středu 12. června, rozšiřuje edici Dětem.

Zloději ponožek mají svůj aršík

Na aršíku Lichožrouti jsou vyobrazeni tvorové známí ze stejnojmenného knižního bestselleru básníka a spisovatele Pavla Šruta a ilustrátorky a režisérky Galiny Miklínové. Ta je podepsána pod výtvarným návrhem nové poštovní ceniny a režírovala úspěšný celovečerní animovaný film vycházející z knižní předlohy. Neobyčejného tvora pojídajícího jen jednu ponožku z páru oba autoři poprvé představili ve společné sbírce básní pro děti Příšerky a příšeři. Lichožroutům se v Čechách dobře daří. Patří k novodobé klasice a získali nejen česká srdce, ale úspěšně vycházejí po celém světě.

Na deseti „B“ známkách je možné potkat známé postavičky, kterými jsou Vasil, Pepa Padrát, Padre aka Velký šéf, Hihlík, Tulamor a Ramses, Kudla Dederon, děda Lamor, Škrtič Čango, Kawa a Kojoti. Nominále zastoupené písmenem „B“ odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní – standard do 50 g v ekonomickém režimu dodání dle ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění – ke dni vydání 27 Kč. Součástí emise je i pětice obálek prvního dne vydání (FDC), jejichž motivy jsou hromada ponožek s jedním lichožroutem, lichožrout kradoucí ponožku z prádelní šňůry, lichožrout běžící za ponožkami, lichožrout sající několik ponožek najednou a lichožrout konzumující ponožku.

Celou emisi vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o., aršík ofsetem v nákladu 61 300 kusů a FDC digitálním tiskem po 2 600 kusech. Zájemci si mohou nový aršík zakoupit na vybraných poštách nebo na e-shopu České pošty.

Zdroj: Česká pošta 

Hlavní stránka