lupa x
user

Facebook podle svého šéfa Zuckerberga neupřednostňuje zisk před bezpečností.

Facebook podle svého šéfa Zuckerberga neupřednostňuje zisk před bezpečností.

06.10.2021

Redakce

Facebook podle svého šéfa Zuckerberga neupřednostňuje zisk před bezpečností.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg hájil svou firmu před obviněními, která vůči ní při úterním slyšení před podvýborem Senátu amerického Kongresu vznesla bývalá zaměstnankyně Frances Haugenová. Podle Zuckerberga není pravou, že by Facebook upřednostňoval zisk před bezpečností svých produktů.

Bývalá produktová manažerka v týmu Facebooku pro boj s dezinformacemi v Senátu řekla, že postupně dospěla k závěru, že produkty firmy poškozují děti, rozdělují společnost a oslabují demokracii. Dodala, že lídři Facebooku vědí, jak učinit produkty společnosti bezpečnějšími, ale neudělají to kvůli vidině výdělků. Poukázala na rozsáhlé pravomoci Zuckerberga, který se podle ní „v současné chvíli nemusí zodpovídat nikomu, kromě sobě samému“.

„V jádru těchto obvinění je idea, že upřednostňujeme zisk před bezpečností a blahobytem společnosti. To prostě není pravda,“ uvedl ve svém obsáhlém facebookovém příspěvku Zuckerberg. „Argument, že vědomě kvůli ziskům tlačíme obsah, který lidi naštve, je hluboce nelogický. Vyděláváme na reklamách a inzerenti nám vytrvale říkají, že nechtějí, aby jejich reklamy byly umístěny vedle škodlivého či štvavého obsahu.“

Haugenová během slyšení před senátory vyzvala k transparentnosti ohledně toho, jak Facebook dokáže přinutit uživatele k neustálému scrollování, což inzerentům poskytuje dostatek příležitostí pro umístění reklamy.

 

Washington 6. října (ČTK)

Hlavní stránka